Hej Kolęda, Kolęda! Cudowna publiczność, magiczny świąteczny repertuar, wzruszenia, uśmiechy i oklaski – tak było w największej polonijnej parafii na świecie.

29 stycznia w parafii pod wezwaniem św. Maksymilian Kolbe w Mississauga odbył się Koncert Bożonarodzeniowy Zespołu Pieśni i Tańca Radość – Joy. Na scenie można było zobaczyć nie tylko tańce w wykonaniu dzieci i młodzieży, ale także tradycyjne “Jasełka”. Była też okazja do kolędowania. Gościnnie ze swoim repertuarem wystąpił zespół Pieśni i Tańca “Sokoły” czyli grupa rodziców dzieci należących do zespołu RJ.

Sala parafialna została wypełniona po brzegi. Koncert poprowadził dobrze znany kanadyjskiej Polonii Pan Henryk Gadomski, a publiczność żywiołowo reagowała na kolejne występy młodszych i starszych artystów. Wśród zaproszonych gości była Wicekonsul Sylwia Czerwińska z polskiego konsulatu w Toronto, biskup Piotr Turzyński – delegat Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa wśród Polaków żyjących poza granicami kraju, proboszcz parafii Ojciec Jacek Nosowicz OMI i siostry ze Zgromadzenia Misjonarek Sióstr Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej.

Zespół Pieśni Tańca Radość- Joy działa przy parafii pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbe w Mississauga. Od ponad 30 lat kieruje nim Pani Ania Piwowarczyk. Aktualnie do zespołu należy około 100 dzieci i młodzieży z rodzin polonijnych w wieku od 4 do 30 lat. Na swoim koncie mają liczne nagrody, wyróżnienia oraz wyjazdy na międzynarodowe festiwale.

Joanna Chramęga