Centennial Park Conservatory oferuje tropikalne  ekspozycje obok sezonowych wystaw roślin. W szklarniach można zobaczyć setki odmian tropikalnych, kwitnących i owocujących roślin, w tym palmy, storczyki, banany i bromelie oraz agawy.

Otwarte od 10:00 do 17:00
od poniedziałku do niedzieli

Wstęp bezpłatny
Bezpłatny parking dostępny na miejscu

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

W głównej szklarni znajduje się 200 różnych odmian roślin tropikalnych, które kwitną przez cały rok, w tym palmy, krotony, imbir, hibiskus, storczyki i bromelie. Można tu również znaleźć drzewa owocowe, takie jak banan, soursed i papaja.
Skrzydło południowe to suchy dom, w którym znajduje się duża ekspozycja niezwykłych kaktusów i sukulentów, w tym kolekcje agawy, opuncji i aloesu.
W skrzydle północnym znajdują się wystawy specjalne, które ciągle się zmieniają. Ekspozycje obejmują specjalne gatunki kwiatów wybrane do wiosennych, letnich, jesiennych i zimowych wystaw kwiatowych.
Kompleks Centennial Park Conservatory został zaprojektowany i zbudowany w 1969 roku i został formalnie otwarty przez burmistrza Etobicoke Hortona 21 marca 1970 roku. Składał się z dużego domu tropikalnego i dwóch mniejszych domów skrzydłowych, pierwotnie używanych do produkcji roślin. Z biegiem czasu domy skrzydłowe stały się suchym domem i sezonowym domem wystawowym. Produkcja roślin odbywa się teraz w dołączonej szklarni, gdzie oprócz całego sezonowego materiału roślinnego do oranżerii uprawia się również ponad 300 000 roślin jednorocznych i wieloletnich, aby upiększyć parki w całym mieście.