Dyrektor generalny czołowego kanadyjskiego banku ostrzega, że ​​plan liberalnego rządu mający na celu podniesienie poziomu imigracji do 500 000 osób rocznie do 2025 r. może doprowadzić do bezprecedensowego kryzysu społecznego .

Według dyrektora generalnego Canadian Imperial Bank of Commerce (CIBC), Victora Dodiga, Kanada stanie w obliczu katastrofalnych konsekwencji, jeśli kraj nie będzie w stanie zbudować wystarczającej liczby mieszkań, aby pomieścić nowych imigrantów.

„Nowi Kanadyjczycy chcą tu ułożyć sobie życie, potrzebują dachu nad głową. Musimy wprowadzić tę politykę we właściwy sposób, a nie machać flagą, mówiąc, czy to nie wspaniałe, że wszyscy chcą przyjechać do Kanady” – powiedział Dodig 14 lutego.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Cały ekosystem musi działać. Jeśli nie można dostać mieszkania, jeśli nie można dostać się do lekarza, jeśli walczy się o znalezienie pracy, to nie jest tak dobrze”.

Dodig przytoczył problemy związane z opieką zdrowotną, w tym „niewiarygodnie długą kolejkę ludzi czekających na lekarzy, na procedury medyczne” w Kanadzie.

Wezwał rządy do rozwiązania tego problemu poprzez uznanie certyfikatów i umiejętności zdobytych za granicą.

Ostatnie sondaże pokazują, że nie wszyscy Kanadyjczycy zgadzają się z nowymi celami imigracyjnymi rządu federalnego.

Badanie firmy Leger z listopada 2022 r. wykazało, że 49% ankietowanych uważa, że ​​cel imigracji w wysokości pół miliona rocznie jest zbyt wysoki.