Pastor Artur Pawłowski skrytykował premiera Alberty Danielle Smith za to, że milczy w sprawie aresztowania i uwięzienia chrześcijańskiego pastora Dereka Reimera, który przebywa w więzieniu za protestowanie podczas imprezy drag queen dla dzieci w  publicznej bibliotece.

“ Gdzie jest premier Alberty, Danielle Smith ? Czy będzie walczyć o prawa, czy nie? Czy Danielle Smith potępi to aresztowanie” – powiedział Pawłowski w zeszły piątek, przemawiając w obronie Reimera z duszpasterstwa ulicznego Mission7.

„Czy UCP (Zjednoczona Partia Konserwatywna) i NDP są zjednoczone w tym ataku na chrześcijaństwo w naszej prowincji? Czy jest jakiś polityk, który będzie bronił naszej Karty Praw i Wolności?” – dodał.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Pawłowski, który podobnie jak Reimer był od lat zaangażowany w duszpasterstwo uliczne dożywiania bezdomnych, zapytał, czy w Albercie istnieją „dwa zbiory praw”, „jedno dla zboczeńców, a drugie dla chrześcijan”.

Reimer pozostanie w więzieniu co najmniej do 14 marca. Grozi mu szereg zarzutów, w tym wielokrotne grzywny za mowę nienawiści.

Został aresztowany w ubiegły czwartek po południu przez członków policji Calgary (CPS) po tym, jak poprzedniego dnia został ostrzeżony, że wydano na niego dwa nakazy aresztowania, ponieważ protestował w czasie imprezy drag queen w bibliotece publicznej 25 lutego.

Po tym, jak Pawłowski skrytykował Smith w piątek, próbował wejść do ratusza, ale uniemożliwili mu to funkcjonariusze policji Calgary (CPS). Od roku ma zakaz wstępu do budynku.