2 osoby nie żyją, a dziewięć innych zostało rannych po tym, jak pickup uderzył w pieszych w Amqui, Que., około 640 kilometrów na północny wschód od Montrealu, poinformowała policja prowincji Quebec.

Kierowca, 38-letni mężczyzna, rzekomo uciekł z miejsca zdarzenia, ale później sam się zgłosił i został aresztowany na posterunku policji w Amqui, według rzecznika Sûreté du Québec (SQ).

Incydent miał miejsce krótko po godzinie 3 w poniedziałek przed minibrowarem Captive na bulwarze Saint-Benoît.

“Kierowca pickupa potrącił pieszych, którzy szli wzdłuż drogi 132. Kontynuował jazdę przez pewien czas i uderzył w innych pieszych “- powiedział sierżant Claude Doiron.

Dwóch mężczyzn, jeden w wieku 70 lat, a drugi w wieku 60 lat, zmarło. Dwie osoby mają poważne obrażenia. Niektóre ofiary zostały przewiezione samolotem do szpitala w Quebec City, a inne były leczone lokalnie.

Około dwóch godzin po kolizji wicepremier Quebecu, Geneviève Guilbault, powiedziała Radio-Canada, że jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć, czy kierowca celowo uderzył w pieszych, ale incydent przypomniał jej o tym, co wydarzyło się w zeszłym miesiącu w Laval – gdzie autobus miejski wjechał w przedszkole, zabijając dwoje dzieci.