Canada’s Wonderland szykuje na nowy sezon dwie nowe atrakcje. Obie są już na ukończeniu i mają być gotowe na otwarcie parku 5 maja.

Pierwszą atrakcją jest Tundra Twister. Budowę zaczęto dwa lata temu, a elementy konstrukcji przybyły z Holandii. Atrakcja jest składana od stycznia. Wonderland na swojej stronie internetowej pisze, że to jedyna taka atrakcja na świecie, a przejażdżka ma dostarczać niezapomnianych wrażeń. Tundra Twister to obracający się młot, na końcu którego znajdują się gondole. Cały młot obraca się w górę i w dół, a dodatkowo dwie gondole wykonują w tym czasie obroty wokół dwóch osi. Urządzenie pomieści 40 śmiałków chętnych na przejażdżkę z prędkością 75 km/h na wysokości dochodzącej do 50 metrów.

Druga atrakcja to Snoopy’s Racing Railway, reklamowana jako kolejka dla całej rodziny. wagoniki mają przyspieszać od 0 do 50 km/h w kilka sekund, wykonywać zakręty i ostre zjazdy. Atrakcja powstaje w miejscu Dinosaur’s Alive. Elementy są dostarczane z Niemiec. Snoopy’s Racing Railway będzie osiemnastą kolejką w parku.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU