Agencja podatkowa twierdzi, że nie planuje przedłużenia terminu składania rozliczeń podatkowych, mimo groźby strajku, w którym mogłoby uczestniczyć tysiące pracowników. Rzecznik prasowy CRA przekazał, że potencjalny strajk nie wpłynie na możliwość składania formularzy T1 w formie elektronicznej i papierowej. Dodał, że podatnicy powinni do 1 maja złożyć rozliczenia i zapłacić wszystkie należności. W razie strajku trzeba się liczyć z wydłużonym czasem sprawdzania formularzy przez urząd podatkowy i realizacji zwrotów, zwłaszcza w przypadku rozliczeń papierowych.

7 kwietnia CRA podało, że 35 000 pracowników zrzeszony w Union of Taxation Employees (UTE) i Public Service Alliance of Canada (PSAC) zagłosowało za możliwością rozpoczęcia strajku. W ten sposób akcja strajkowa może się rozpocząć nawet 14 kwietnia. PSAC otrzymał ponadto zgodę na strajk od 120 000 pracowników rządu federalnego zatrudnionych w radzie Skarbu Państwa, Program and Administrative Services (PA), Operational Services (SV), Technical Services (TC) oraz Education and Library Science (EB).

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

CRA i PSAC-UTE umówiły się na ostatnią rundę negocjacji umów zbiorowych na 17–20 kwietnia.

UTE domaga się 14-miesięcznej wstecznej podwyżki o 4,5 proc., 2-miesięcznej wstecznej podwyżki o 8 proc., zapewnienia przyszłych podwyżek o 8 proc. i jednorazowej podwyżki o 9 proc., co w sumie daje prawie 30 proc.