Po tym, jak Tesla zaczęła oferować kanadyjskim kierowcom model Y z napędem na tylne koła pod koniec zeszłego tygodnia, ujawniono, że pojazdy będą  pochodzić z fabryki firmy w Szanghaju w Chinach – poinformował Reuter.

Tesla nie potwierdziła doniesień i wciąż pojawiają się pytania, ponieważ dyrektor generalny Elon Musk uznał doneisienia twierdzące, że firma będzie wysyłać pojazdy z Chin do Ameryki Północnej, były „fałszywe”.

Po tym, jak Tesla zaczęła oferować pojazd w Kanadzie pod koniec zeszłego tygodnia, pojawiły się spekulacje na temat tego, gdzie zostanie zbudowana konfiguracja w pełni elektrycznego crossovera.

Tesla oferuje w Kanadzie wersję o zasięgu  393 km, gdzie zimna pogoda wpływa na zasięg EV, a Tesla walczy  z tym za pomocą pompy ciepła, którą po raz pierwszy zaoferowała w Modelu Y w 2020 roku, kiedy samochód był początkowo produkowany.

Niższe oceny zakresu można przypisać akumulatorom litowo-żelazowo-fosforanowym lub akumulatorom LFP, których Tesla będzie używać w pojeździe.

Tesla oferuje pojazd za 59 990 dol., ale nabywcy mogą otrzymać natychmiastową zniżkę w wysokości 5000 dol. w ramach federalnego programu iZEV (Incentives for Zero-Emission Vehicles), który pomaga zmniejszyć koszty zakupu pojazdu ekologicznego.

Szacowany czas dostawy przypada na okres od maja do lipca 2023 r.

Tesla Model Y stał się najlepiej sprzedającym się pojazdem firmy i zdominował kilka rynków.