Dyrektor ds. edukacji Halton Catholic District School Board (HCDSB), John Klein, ogłosił niedawno, że uczniowie i pracownicy katolickich szkół średnich w Oakville, Burlington i Milton nie wezmą udziału w Narodowym Marszu dla Życia w przyszłym tygodniu, jak podaje INHALTON News .  Dyrektor powiedział uczniom i personelowi, aby trzymali się z dala od zbliżającego się Kanadyjskiego Narodowego Marszu dla Życia w Ottawie, ze względu na obawy dotyczące bezpieczeństwa.

„Niektórzy z nas mogą mieć wspomnienia związane z COVID, być może widzieli inne marsze lub działania w Ottawie, gdzie być może nie do końca były one tym, na co ludzie liczyli lub co zamierzali” – powiedział Klein.

Narodowy Marsz dla Życia odbędzie się w czwartek 11 maja w centrum Ottawy. Wydarzenie rozpocznie się wiecem na Wzgórzu Parlamentarnym o godz. 12:30.

Jack Fonseca z Campaign Life Coalition, organizacji pro-life odpowiedzialnej za prowadzenie Narodowego Marszu dla Życia, powiedział LifeSiteNews, że wspomniana decyzja „to naprawdę haniebne działanie Rady Halton.

Według kuratora oświaty, Lorrie Naara, decyzja o rezygnacji z marszu nie jest ostateczna,  ale  „Nie mamy możliwości kontrolowania ani wiedzy o tym, co się stanie”.

Podczas dotychczasowych Marszów dla Życia nie było żadnej przemocy.

Według Fonseca, twierdzenie zarządu dotyczące obaw o bezpieczeństwo uczniów jest „nonsensem”. „Jego (Kleina) twierdzenie, że w jakiś sposób może nie być bezpiecznie, jest śmieszne. O trasie decyduje policja z Ottawy. Będą  przewodzić Marszowi. Jest całkowicie bezpieczny i nigdy nie doszło do niebezpiecznego incydentu”.

Fonseca uważa, że ​​decyzja „odzwierciedla niechęć    do przesłania pro-life w Halton Board”.„Prawdopodobnie są to wokistowscy lewicowcy, a nie wierni katolicy. I to jest prawdopodobnie prawdziwy powód tej decyzji.”