WINKLER, Manitoba Przywódca Partii Ludowej Kanady (PPC) Maxime Bernier obiecał, że jego partia obali mnóstwo ekstremalnych praw pro-transpłciowych, jeśli kiedykolwiek utworzy rząd, po zaprezentowaniu stanowiska swego ugrupowania wobec tego co nazwał „programem zła” czyli „radykalnej ideologii gender” wymierzonej w kanadyjskie dzieci.

„Jeśli szybko nie zmienimy kursu, normalizacja radykalnej ideologii gender będzie miała katastrofalny wpływ na kobiety i dzieci, dlatego dzisiaj ogłaszam  oficjalną stanowisko PPC w tej kwestii” – powiedział Bernier.

„Partia Ludowa jest jedyną partią, która poważnie traktuje tę kwestię. Żadna z partii establishmentu, w tym fałszywi konserwatyści, nie ma w tej sprawie nic do powiedzenia. Wręcz przeciwnie, wspierają te katastrofalne zasady i trendy”.

Bernier nie szczędził słów, potępiając „transpłciowe szaleństwo” ogarniające Kanadę, mówiąc, że jest to „ sprzeczne z podstawowymi realiami biologicznymi” i „szczególnie szkodliwe dla kobiet i dzieci”.

„Radykalni aktywiści transpłciowi próbują zniszczyć jeden z kluczowych elementów składowych zdrowego społeczeństwa – różnicę między mężczyznami i kobietami” – powiedział.

„Dzieci nigdy nie rodzą się w niewłaściwym ciele. Dzieci należy uczyć akceptowania siebie, a nie szukania rozwiązań poprzez farmaceutyki i procedury medyczne”.

Bernier zauważył, że chociaż dorośli mogą dokonywać „wszystkich wyborów dotyczących ich płci i identyfikacji płciowej”, Kanadyjczycy, którzy wierzą, że istnieją tylko „dwie niezmienne płcie”, nie mogą „być zmuszani do dostosowywania swojego języka i zachowania, aby dostosować się do  wokizmu ideologii płci”.

„Większość chłopców i dziewcząt cierpiących na dysforię płciową po prostu z tego wyrasta. Wielu cierpi na inne problemy psychiczne, takie jak autyzm, lub znajduje się pod tymczasowym wpływem  społecznym” – zauważył.

Nieco ponad tydzień temu Bernier po raz pierwszy ogłosił,  że wystartuje w  nadchodzących wyborach uzupełniających w Manitobie w federalnym okręgu Portage-Lisgar, które odbędą się 19 czerwca, obiecując walkę o tradycyjne wartości rodzinne przeciwko społeczeństwu „ogarniętemu przez zło”. ”,  i „transpłciowe szaleństwo”.

Warto zauważyć, że PPC w tym okręgu, poprzednio należąca do Partii Konserwatywnej, wypadła bardzo dobrze w wyborach federalnych w 2021 r., zdobywając około 22% głosów.

Bernier zapewnia, że rząd PPC „zakazałby” zmian płci u nieletnich i chroniłby „przestrzeń dla kobiet”
Bernier obiecał, że rząd PPC, jeśli kiedykolwiek zostanie wybrany, zmodyfikuje Kodeks karny, aby „zakazać stosowania blokerów dojrzewania, hormonów płciowych i wszelkich form okaleczeń ciała nieletnich w celu„ przejścia ”do innej płci”.

„Ponadto każda osoba zachęcająca nieletnich do „przejścia” będzie pociągnięta do odpowiedzialności karnej za próbę wyrządzenia krzywdy” – dodał.

„Będziemy chronić miejsca przeznaczone dla kobiet – łazienki, przebieralnie, schroniska i więzienia – przed wtargnięciem biologicznych mężczyzn. Będziemy utrzymywać osobne dyscypliny dla kobiet, w których biologiczni mężczyźni nie będą mogli uczestniczyć”.

Rząd federalny pod rządami premiera Justina Trudeau  w 2021 roku uchwalił  ustawę  C-4, zakazującą tzw. terapii konwersyjnej. Krytycy zwracają uwagę, że kryminalizuje ona „komunikację między  dorosłymi osobami”.

Partia Konserwatywna najwyraźniej zgodziła się z projektem ustawy, co gwarantowało szybkie przyjęcie  w Izbie po tym, jak konserwatywny poseł Rob Moore   wnioskował o „przyspieszenie” projektu ustawy w Senacie.

Ani jeden poseł ani senator z żadnej partii nie wypowiedział się przeciwko ustawie, aby uniemożliwić jej uchwalenie, czy choćby podjęcie debaty.

Odnosząc się do tego milczenia, Bernier skrytykował konserwatystów za to, że nie są „wystarczająco odważni”, by bronić „podstawowych biologicznych realiów”.

W 2017 r. kanadyjski rząd federalny  uchwalił  ustawę C-16, która dodała „ekspresję płciową” i „tożsamość płciową” do kanadyjskiego kodeksu praw człowieka oraz do sekcji dotyczącej przestępstw z nienawiści w kodeksie karnym.

Jack Fonseca, dyrektor operacji politycznych Campaign Life Coalition, ostrzegł wówczas, że ustawa C-16 będzie równoznaczna z atakami na rodzinę i chrześcijan.

Bernier od jakiegoś czasu nie boi się atakować  tego, co nazwał „transpłciowym szaleństwem”, ogarniającym Kanadę.

W zeszłym roku  powiedział, że „nigdy” nie  użyje zaimków „wymyślonych przez dziwaków” i będzie używał tylko „on i ona”.

Bernier już wcześniej  sprzeciwił się  późnej aborcji , a w zeszłym roku potępił   zabijanie nienarodzonych dzieci w zaawansowanej ciąży jako rodzaj ludobójstwa.

Stwierdził jednak, że nie jest całkowicie przeciwny aborcji we wczesnych stadiach ciąży, ale pozwoliłby swoim posłom głosować zgodnie z sumieniem w sprawach ochrony życia.
za lifesite news