“Polski generał Waldemar Skrzypczak powiedział, że Zachód przygotowuje się do zamachu stanu na Białorusi” – informuje  tvzvezda.ru komentując wypowiedź polskiego wojskowego w programie “Gość Wydarzeń” na antenie  Polsat News.

We wtorek były dowódca Wojsk Lądowych stwierdził, że polskie władze powinny rozpocząć przygotowania do ewentualnego konfliktu na Białorusi. – Przygotujmy się na powstanie na Białorusi, bo ono nastąpi – stwierdził. – Trzeba być gotowym do wsparcia oddziałów, które będą prowadziły operację przeciwko Łukaszence – dodał.

Wypowiedź generała skomentował rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow; jego zdaniem to kolejny przykład pokazujący, że władze w Warszawie chcą otwarcie ingerować w sprawy innych państw. – Polskie kierownictwo dosłownie wpada teraz w histerię rusofobii i widzimy, że to wrogie państwo rzeczywiście otwarcie mówi o zamiarze bezpośredniej ingerencji, w tym siłowej, w wewnętrzne sprawy sąsiada – stwierdził. – Oczywiście Federacja Rosyjska ma obowiązki zapewnienia bezpieczeństwa Białorusi, co zrobimy w obliczu tak oczywistego zagrożenia – dodał.

Rosyjscy komentatorzy sugerują, że polski generał zapowiada przygotowania krajów Zachodu do zamachu stanu na Białorusi.

 

za polsat news