Akcje sieci handlowej Target spadły  po tym, jak firma wprowadziła na rynek produkty LGBTQ, w tym skierowane do dzieci, wywołując reakcję Amerykanów przeciwko promowaniu  transpłciowości.

Target wypuścił na początku miesiąca kolekcję Pride, oferując ponad 2000 produktów, w tym między innymi odzież, książki, wyposażenie domu i kalendarze. Niektóre pozycje były skierowane do dzieci. M.in. książki dla dzieci w wieku od 2 do 8 lat miały tytuły takie jak „Pride 1,2,3”, „Bye Bye, Binary” i „Nie jestem dziewczynką”. Target zasugerował także „Księgę zaimków” dzieciom w wieku 0–3 lat. W wystroju domu Target oferował kubki z napisem „Gender Fluid”. Oferował również transpłciowe stroje kąpielowe dla dorosłych.

Działania firmy wywołały wiele negatywnych reakcji w Internecie, a hashtag „BoycottTarget” zyskał popularność w mediach społecznościowych.

W związku z tą reakcją akcje Target spadły o 11 procent od godziny 11:00 czasu wschodniego 25 maja. Między 1 a 24 maja kapitalizacja rynkowa firmy spadła z 72,52 mld USD do 66,05 mld USD, co oznacza spadek o 6,47 mld USD.

W komunikacie prasowym z 24 maja firma ogłosiła usunięcie niektórych kontrowersyjnych elementów. „Od czasu wprowadzenia tegorocznej kolekcji doświadczyliśmy gróźb wpływających na poczucie bezpieczeństwa i dobre samopoczucie członków naszego zespołu podczas pracy.

„Biorąc pod uwagę te okoliczności, dostosowujemy nasze plany, w tym usuwamy elementy, które były w centrum konfrontacji”.

Niektóre elementy kolekcji Target’s Pride zostały zaprojektowane przez brytyjskiego projektanta Abprallena, który identyfikuje się jako transpłciowy gej i jest zdeklarowanym satanistą.

W kolekcji Pride znalazły się dwie pozycje firmy Abprallen. Jednak produkty nie są już dostępne w sklepie internetowym Target.

Zdeklarowany satanista Abprallen jest znany z umieszczania na ubraniach komunikatów typu „Szatan szanuje zaimki”

Senator Tom Cotton (R-Ark.) skrytykował Target za powiązania z satanistą. „Nawet jak na standardy wokistowskich korporacji, partnerstwo @Target z satanistą w celu przeforsowania agendy trans na dzieciach jest niezwykłe. Następnym razem, gdy @Target przyjdzie błagać o pomoc, Republikanie powinni odpowiedzieć „powodzenia”” – napisał  Cotton w tweecie z 23 maja.

Demokratyczny gubernator Kalifornii, Gavin Newsom, skrytykował Target za wycofanie przedmiotów z kolekcji Pride, nazywając ten ruch „uleganiem ekstremistom”.

Również odzież firmy The North Face zaczyna być obejmowana bojkotem w związku z reklamą video z drag queen.