Rozpoczynają się prace budowlane na prowadzących w kierunku południowym jezdniach Broadview Avenue na odcinku od Danforth Avenue do Gerrard Street East. W związku z tym przez pięć miesięcy przejazd będzie możliwy tylko w kierunku północnym, i to tylko jednym, wąskim pasem. Jakby tego było mało, od września do listopada wyłączone będą niektóre pasy Broadview Aveniue między Erindale a Danforth.

„Nasza infrastruktura się starzeje i nie ma wyjścia – trzeba ją wymienić lub wyremontować”, mówi Mo Pannu, dyrektor miejskiego wydziału ds. projektów i budowy dróg. Apeluje do mieszkańców o cierpliwość.

Ekipy będą remontowac kanalizację, co ma przedłużyć jej żywotność o kilkadziesiąt lat. Potem nawierzchnia ulicy ma być wymieniona, podobnie jak tory tramwajowe, z których korzystają linie 504 i 505. Teoretycznie powinno być ciszej.

Laurence Lui, dyrektor TTC ds. planowania i rozkładów jazdy, mówi, że trzeba będzie wprowadzić komunikację zastępczą. Dodaje, że pozostały pas w kierunku północnym na Broadview będzie za wąski, by można było puścić nim autobus.

W połowie czerwca TTC zwiększylo częstotliwość kursowania autobusów linii 72A Pape (trasa wzdłuż Pape i Carlaw). Ponadto autobusy zastępujące tramwaje linii 506C jeżdżą ulicą Gerrard Street East do stacji metra Castle Frank.