„Caroline była  przypadkowym przechodniem,  i zmarła w wyniku obrażeń postrzałowych od zabłąkanej kuli na rogu Queen St. East i Carlaw Ave. w piątek po południu, 7 lipca 2023 r.”, czytamy na stronach serwisu GoFundMe założonego 8 lipca przez przyjaciół rodziny, aby wesprzeć pogrążonego w żałobie męża kobiety Adriana Makurata i jej dzieci.

tutaj można dokonać wpłaty https://www.gofundme.com/f/in-loving-memory-of-karolina-huebnermakurat Do  11 lipca zebrano  $214,276 „Caroline kochała życie i od razu zaprzyjaźniała się z każdym, kogo spotkała. Jej wspaniałe poczucie humoru zawsze rozjaśniało każdą sytuację. Była dobrą duszą, zawsze chętną do pomocy” – piszą przyjaciele rodziny, którzy utworzyli zbiórkę pieniędzy.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Pani Huebner-Makurat, lat 44, szła chodnikiem i została trafiona zabłąkaną kulą. – stwierdza policja  -Została przetransportowana do szpitala, ale nie przeżyła odniesionych obrażeń, podano w komunikacie prasowym, zauważając, że podejrzani uciekli pieszo  i nadal są poszukiwani.

Pierwszy podejrzany jest opisany jako mężczyzna w wieku od 25 do 30 lat, wysoki, średniej budowy i z zarostem. Miał na sobie białą koszulkę z czarnym paskiem od rękawa do rękawa, niebieskie dżinsy i białe buty. Prawdopodobnie ma obrażenia głowy – poinformowała policja.

Drugi podejrzany to mężczyzna w wieku od 18 do 25 lat, średniego wzrostu, szczupłej budowy, z długimi włosami związanymi w kucyk. Miał na sobie czarną czapkę baseballową, czarną bluzę z kapturem North Face, ciemne dżinsy i białe buty.

Trzeci podejrzany to mężczyzna w wieku od 18 do 25 lat, wysoki, szczupłej budowy ciała. Miał na sobie szarą bluzę z kapturem, ciemne spodnie i ciemne buty.

Policja stwierdziła, że ​​podejrzani powinni być uważani za uzbrojonych i niebezpiecznych i zaleciła , aby nie zbliżać się do nich ale natychmiast zadzwonić pod numer 911.

Toronto Police Association (TPA) napisało w poście na Twitterze z 9 lipca: „Gdzie jest oburzenie polityków publicznych/lokalnych z powodu zabójstwa niewinnej kobiety w biały dzień na ulicach naszego miasta?”

Świadek strzelaniny, Simone Wetmore z Toronto, napisała w mediach społecznościowych, że usłyszała trzy strzały, kiedy przechodziła na wschód Queen Street 7 lipca .

„Zanim zdałem sobie sprawę, co się ze mną dzieje, ta piękna kobieta, która wyglądała na około 40 lat, upadła na ziemię tuż przede mną. To był chaos, kiedy ludzie krzyczeli „miała atak serca”, „potrącił ją samochód” gdy w rzeczywistości została trafiona zabłąkaną kulą wystrzeloną przez tchórza podczas bardzo głupiej i bezsensownej walki, która kosztowała tę kobietę życie”.   „Umarła na chodniku wśród obcych ludzi czekających na tramwaj. Matka 2 córek, które nie będą dorastać z mamą. Proszę rozważyć wpłatę na fundusz go, który założyłam dla jej rodziny” – napisała  Wetmore.

za Epoch Times