We wtorek policja w Toronto ponownie otworzyła ulice wokół Queen’s Park i szpitali w centrum miasta, po tym jak rzekomy protest w  konwoju w obronie dzieci nie zmaterializował się. Policja zamknęła odcinki Queen’s Park Crescent, University Avenue i Wellesley Street na kilka godzin przed, jej zdaniem, możliwą „demonstracją z udziałem dużej liczby pojazdów”.

Zamknięcia miały na celu utrzymanie otwartych ulic prowadzących do szpitali w centrum miasta i ograniczenie innych zakłóceń w okolicy – ​​podała policja. W tweecie ogłaszającym ponowne otwarcie dróg policja oświadczyła, że ​​„będzie w dalszym ciągu monitorować, oceniać i podejmować działania w oparciu o najnowsze, wiarygodne informacje”. „Dziękujemy społeczeństwu za cierpliwość”.

Wcześniej we wtorek insp. Suzanne Redman powiedziała, że ​​protest miała przeprowadzić nieformalna grupa nazywająca się „Save the Children” niezwiązana z międzynarodową organizacją non-profit o tej samej nazwie. W zeszłym tygodniu w GTA i Kanadzie miały miejsce protesty i kontrprotesty dotyczące indoktrynacji dzieci w szkołach ideologią gender.