W obliczu dużej plagi pluskiew we Francji eksperci twierdzą, że istnieje kilka sposobów, by uniknąć zabrania insektów ze sobą do domu. Pluskwy to małe, bezskrzydłe owady, które żerują na krwi ludzkiej i zwierzęcej. Mają około 10 milimetrów długości, owalny kształt i płaskie ciało.

Filmy krążące w Internecie pokazują owady w miejscach publicznych we Francji jak autobusy, pociągi i kina.

 Eksperci twierdzą, że pluskwy nie przenoszą się z osoby na osobę, ale zamiast tego przedostają się do toreb, butów i innych elementów odzieży

Chociaż epidemia  na razie jest we Francji,  może wkrótce dotrzeć do Kanady. Dale Kurt, menedżer na obszar Greater Toronto Area w Orkin Canada twierdzi, że z pluskwami należy działać bardzo szybko. „Zajmij się tym szybko, pluskwa rozmnaża się tak szybko, że może szybko wymknąć się spod kontroli”. „Pluskwy są zazwyczaj leniwe” – powiedział. „Chcą być blisko miejsca, w którym znajdują się ich zapasy żywności… Więc będą blisko łóżek”.

Kurt powiedział, że meldując się w pokoju hotelowym, zawsze najpierw przeprowadza kontrolę wzrokową. „Jeśli inwazja jest umiarkowana lub silna, można zauważyć pewne oznaki obecności pluskiew, którymi są zwykle ślady krwi na poszewkach lub prześcieradłach”. Pluskwy „nie lubią przebywać na otwartej przestrzeni. Ale jeśli jest jakiś obszar, za którym mogą się schować, to właśnie tam będą mieszkać” . „Ludzie myślą, że dzieje się tak dlatego, że jest to brudny hotel lub brudne łóżko” – powiedział. „To nie musi być prawdą. Pluskwy mogą przebywać w hotelu jednogwiazdkowym lub pięciogwiazdkowym. To zależy tylko od tego, gdzie ostatnio przebywał podróżny lub gość”.

„Zawsze korzystaj z półek na bagaże i umieszczaj je z dala od łóżka” – twierdzi. „Niektórzy ludzie wkładają swoje  rzeczy bezpośrednio do wanny. To może pomóc  ponieważ pluskwy nie mogą wpełzać do wanny” Inną opcją jest wkładanie rzeczy do dużego worka na śmieci.

Obecność pluskiew może nie być od razu rozpoznana, ponieważ po ich ukąszeniach pojawia się wysypka nawet  do 14 dni później. Zwykle gryzą twarz, szyję, ramiona, nogi i klatkę piersiową. Kupując używane meble, takie jak kanapy czy krzesła, dobrze jest poddać je profesjonalnemu czyszczeniu lub sprawdzeniu przed wniesieniem  do domu.

 Na podstawie wezwań do zgłaszania owadów firma sporządziła ranking 25 miast w Kanadzie, w których występuje najwięcej pluskiew.

Na pierwszym i drugim miejscu na liście znajdują się gęsto zaludnione Toronto i Vancouver.

Trzecie na liście jest Sudbury w Ontario, co według Kurta może mieć związek z dużą liczbą osób przyjeżdżających i wyjeżdżających z miasta w ramach pracy kontraktowej. Sault Ste. Marie jest siódme na liście, za nim plasują się London w Ontario, St. John’s   a pierwszą dziesiątkę zamyka Hamilton.