Wielu mieszkańców dzielnicy Toronto w centrum miasta podnosi alarm w związku z bezczelnym i przerażającym trendem, w ramach którego złodzieje samochodów najpierw włamują się do ich domów w celu kradzieży pilota i kluczy.

 Jeden z rozmówców cp24 udostępnił nagranie z monitoringu domu, na którym widać dwóch złodziei rzucających cegłą w okno drzwi, aby uzyskać dostęp do przedpokoju skąd zabrali kluczyki do Mercedesa GLA i odjechali. „Mamy kamery, mamy światła. Byli tam o metr od kamery skierowanej na ich głowy. I to nie miało znaczenia” – opowiadała okradziona kobieta, która nie chciała podać nazwiska ponieważ obawia się o swoje bezpieczeństwo.

„Nie zatrzymywali się. Byli bezczelni i zdeterminowani, żeby zabrać nasz samochód”. „Nigdy, nawet w najśmielszych snach nie przypuszczaliśmy, że ktoś posunie się tak daleko, że włamie się do domu w poszukiwaniu kluczy” – dodała. Policji udało się ustalić lokalizację mercedesa za pomocą aplikacji, ale odzyskano jedynie elementy pojazdu, w tym lokalizator.

„Policja uważa, że ​​(podejrzani) zatrzymali się, zdemontowali GPS i wyrzucili wszystkie przedmioty, które znajdowały się w moim samochodzie na wypadek, gdyby był tam jakiś rodzaj AirTag lub podobnego urządzenia” – wyjaśnia poszkodowana. Samochodu nie odnaleziono. W związku z kradzieżą nie dokonano żadnych aresztowań.