Projekcja filmu „Żeby nie Było Śladów” (ang. Leave No Traces) w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego

Szanowni Państwo,

Już za kilka dni w Toronto rozpocznie się kolejna edycja European Union Film Festival (EUFF). W tym roku Konsulat Generalny RP w Toronto zaprasza na film „Żeby nie Było Śladów” (ang. Leave No Traces) w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego.

Jest wiosna 1983 roku. Stan wojenny został już zawieszony, a w sekretnej siedzibie Solidarności opozycyjni działacze z nadzieją mogą patrzeć w przyszłość. Jurek Popiel (Tomasz Ziętek) jest jednym z nich. Niedawno wyjechał z rodzinnego miasteczka, by szukać przygód w większym świecie. Gdy wraz z przyjacielem zostaje zatrzymany przez milicję na warszawskim Starym Mieście, z niepozornego hulaki zmienia się w największego wroga reżimu. To on jest bowiem jedynym świadkiem śmiertelnego pobicia, jakiego dopuścili się milicjanci na młodym Grzegorzu Przemyku, opozycjoniście i synu znanej działaczki podziemia. Kiedy komunistyczne służby postanowią zatuszować sprawę, Jurek stanie się dla nich solą w oku, a wszelkie służby reżimu zostaną zaprzęgnięte do tego, by go skompromitować i zniszczyć, a w razie konieczności – sprawić, by zniknął bez śladu.

Premiera filmu miała miejsce na Festiwalu Filmowym w Wenecji gdzie został wyróżniony nagrodą “Bisato d’Oro”. W filmie zobaczymy plejadę polskich gwiazd –  Tomasza Ziętka, Sandrę Korzeniak, Jacka Braciaka, Roberta Więckiewicza, Tomasza Kota, Aleksandrę Konieczną, Mikołaja Grabowskiego oraz Andrzeja Chyrę.

Projekcja filmu odbędzie się 25 listopada o godz. 20:30 w budynku Alliance Française (24 Spadina Rd, Toronto, ON). Bilety można nabyć na stronie https://euffto.com/singlefilmpage/leave-no-traces/. Film pokazywany jest w j. polskim z napisami w j. angielskim.

Wydarzenie organizowane jest przez EUFF, Konsulat Generalny RP w Toronto we współpracy z Ekran Toronto Polish Film Festival.

Zapraszamy!

Konsulat Generalny RP w Toronto