Sikhowi i Indusi pobili się w niedzielę 12 listopada w Brampton na plazie podczas festiwalu Diwali. Obie grupy obrzucały się kamieniami, do akcji weszła policja.

Diwali oraz Dipawali – hinduistyczne święto światła, obchodzone przez kilka dni każdego roku w Indiach.

Najważniejszym dniem obchodów jest Lakshmi Puja, który przypada na amawasja (dzień nowiu, 15 tzn. ostatni dzień ciemnej połowy miesiąca) w miesiącu aszwin lub kartika. Jest to dzień poświęcony Lakszmi (bogini szczęścia i dobrobytu) lub Lakszmi i Ganeśi. Sanskryckie słowo dipawali oznacza dosłownie „rząd lamp” (od słów dipa = „lampa” oraz awali = „rząd”) i odnosi się do lampek oliwnych z wypalanej gliny, które są zapalane przed każdym domem na powitanie Lakszmi. Lampki symbolizują zwycięstwo światła nad ciemnością, dobra nad złem.

Oprawę święta wzbogacają sztuczne ognie i dekoracje kwiatowe. Diwali jest obchodzone z rozmachem, towarzyszą mu liczne imprezy kulturalne. Jest to jedno z najważniejszych tradycyjnych świąt obchodzonych w Indiach. Stanowi okazję do spotkania w gronie rodziny i przyjaciół, których obdarowuje się głównie słodyczami.

Diwali obchodzone jest w całych Indiach oprócz południowych stanów Tamilnadu, Kerala, Karnataka, Goa i Andhra Pradesh oraz przez Indusów mieszkających m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Australii.