Konserwatywne, chrześcijańskie wydarzenie zorganizowane przez Trinity Productions, odwołane w ostatniej chwili po odmowie wynajęcia sali przez Ottawa Conference and Event Center (OCEC), odbyło mimo wszystko po otrzymaniu ofert z kilku alternatywnych miejsc.

W wydarzeniu wzięli udział niemiecka posłanka do Parlamentu Europejskiego Christine Anderson i holenderska aktywistka Eva Vlaardingerbroek, a także kanadyjscy działacze chrześcijańscy, założyciel organizacji Save Canada Josh Alexander i pastor Henry Hildebrandt.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Anderson i Vlaardingerbroek wylądowały w środę na lotnisku w Ottawie i zostały odebrane przez członków Konwoju Wolności dużymi ciężarówkami, tworząc minikonwój z lotniska do centrum miasta.

Według doniesień wydarzenie przebiegło bez zakłóceń pomimo zmiany miejsca w ostatniej chwili. Organizatorzy trzymali szczegóły dotyczące nowej lokalizacji w tajemnicy, aby zminimalizować dalsze protesty.

W wydarzeniu wziął udział organizator Freedom Convoy, Chris Barber, któremu  wraz ze współorganizatorką Tamarą Lich przedstawiono zarzuty związane z Konwojem Wolności i którego proes właśnie się toczy. Opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym stoi za nim duży tłum.