Kanadyjczycy nie mogący się doczekać wyjazdu do parku narodowego w przyszłym roku zapłacą nieco więcej po podwyżce opłat, która ma obowiązywać od 1 stycznia.

Zgodnie z ustawą o opłatach za usługi wszystkie departamenty i agencje federalne, w tym Parks Canada, są zobowiązane do automatycznego podwiększania opłat za usługi o inflację.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Agencja rządowa oświadczyła  że co dwa lata dostosowuje opłaty w oparciu o zmiany wskaźnika cen towarów i usług konsumenckich (CPI). Pierwsza korekta opłaty z tytułu CPI miała miejsce 1 stycznia 2020 r., kolejna zaś nastąpi 1 stycznia 2024 r.

Podwyżka opłaty CPI od 1 stycznia 2024 r. wynosi 4,1% i dotyczy wszystkich opłat od osób odwiedzających, w tym (ale nie wyłącznie) codziennych opłat za wstęp, rezerwację kempingów i cen Discovery Pass.

Według Parks Canada opłaty za odwiedzanie nie przekraczają kosztów świadczenia usług na rzecz gości, a opłaty dla odwiedzających „odzyskują część kosztów świadczenia usług na rzecz gości, zapewniając przystępne ceny usług”.

W 2024 r. wstęp do wszystkich narodowych miejsc historycznych, parków narodowych i krajowych obszarów ochrony morza zarządzanych przez Parks Canada dla młodzieży do 17. roku życia. pozostanie bezpłatny