Nie wiadomo, kiedy to pojedzie

Ponieważ projekt Eglinton Crosstown LRT wkracza w 13. rok budowy, szef Metrolinx poinformował, że ostateczna data uruchomienia tej linii szybkiego tramwaju podana zostanie dopiero na trzy miesiące, zanim stacje otworzą podwoje

Podczas czwartkowego poranka na posiedzeniu zarządu Metrolinx Phil Verster i pracownicy Metrolinx skomentowali datę otwarcia, przekazując krótkie informacje na temat trwającego projektu.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Jeszcze nie jesteśmy gotowi. Upewniamy się, że wszystko zostało prawidłowo zbudowane i działa prawidłowo i bezpiecznie, a nasz wykonawca, firma CTS, wynajduje problemy, które należy rozwiązać, zanim będziemy mogli otworzyć Eglinton Crosstown w celu zapewnienia bezpiecznych i niezawodnych usług pasażerskich” – oświadczył Verster członkom zarządu.

Powiedział, że na początku grudnia na stacji Yonge odbędzie się odprawa medialna, podczas której omówione zostaną kwestie związane z budową, pozwoleniami, testowaniem i oddaniem do eksploatacji. Da także długo oczekiwany wgląd w postępy na poziomie stacji.

Linia miała zostać otwarta w 2020 roku, jednak data ta była wielokrotnie przesuwana ze względu na różne problemy prawno-budowlane oraz opóźnienia związane z Covid-19. W maju Verster powiedział, że Eglinton Crosstown zostanie otwarty dopiero gdzieś w 2024 roku.

We wrześniu Metrolinx zorganizował pierwszą z obiecanych dwumiesięcznych aktualizacji przedstawiających postępy. Verster odmówił wówczas podania daty otwarcia pomimo kilku pytań ze strony dziennikarzy.

Andrew Hope, dyrektor ds. kapitału Metrolinx, powiedział, że największy obszar wymagający prac znajduje się w pobliżu Yonge Street i Eglinton Avenue. Powiedział, że chociaż ograniczenia drogowe związane z Eglinton Crosstown zostały w dużej mierze usunięte, nadal występują one na odcinku około 400 metrów nad i w pobliżu stacji Yonge. Hope powiedziała, że ​​należy usunąć nawierzchnię drogową na Eglinton Avenue East i trwa renowacja drogi. Powinno być to gotowe do końca marca.

Hope stwierdziła, że ​​pod ziemią wciąż pojawiają się problemy, którymi należy się zająć.