Burmistrz Mississaugi Bonnie Crombie, która jest także przywódczynią Partii Liberalnej Ontario, w środę 13 grudnia ze łzami w oczach ogłosiła, że ​​jej ostatnim dniem na stanowisku burmistrza będzie 12 stycznia.

Crombie podziękowała mieszkańcom za zaufanie.

„Mississauga to mój dom, miejsce, które wybrałem, aby wychować moje dzieci. Jestem niesamowicie dumna z pracy, którą wszyscy tutaj wykonaliśmy, aby się rozwijać i przekształcać nasze miasto, trzecie co do wielkości w prowincji, w tętniącą życiem aglomerację, której zazdrości cały świat”.

Crombie została wybrana na lidera Partii Liberałów w Ontario 2 grudnia i zapowiedziała ustąpienie ze stanowiska burmistrza Mississauga na początku nowego roku, po przyjęciu przez miasto i region Peel budżetu na rok 2024.

Gdy Crombie oficjalnie opuści swoje stanowisko, rada będzie miała 60 dni na uchwalenie regulaminu wyznaczającego wybory uzupełniające. Władze miejskie przekażą następnie raport na temat możliwego terminu wyborów uzupełniających.

Jak dotąd dwóch obecnych radnych miejskich oświadczyło, że będą kandydować na miejsce Crombie, a inni powiedzieli, że to rozważają.

Crombie została po raz pierwszy wybrana do rady Mississauga w okręgu 5 po wyborach uzupełniających w 2011 roku. Została czwartym burmistrzem miasta Mississauga w 2014 r., po otrzymaniu poparcia od przechodzącej na emeryturę   Hazel McCallion.

Crombie została ponownie wybrana w 2018 i 2022 roku, zdobywając 77% głosów.

Przed wejściem do polityki miejskiej Crombie był posłem do parlamentu federalnego z okręgu Mississauga-Streetsville.