W sobotę izraelskie wojsko wkroczyło na teren parafii katolickiej Świętej Rodziny w Gazie, strzelając do każdego, kto opuszczał kościół. Ofiarami są starsza kobieta i jej córka, która wybiegły z budynku, aby ratować matkę. Izrael uzasadnił atak, twierdząc, że w parafii znajduje się wyrzutnia rakiet.

Izraelczycy otworzyli ogień do chrześcijan w Gazie. Według palestyńskiej agencji informacyjnej Wafa w wyniku nocnego ciężkiego bombardowania obszaru wokół parafii katolickiej Świętej Rodziny w mieście Gaza według palestyńskiej agencji prasowej Wafa zginęło dziesiątki osób, a wciąż napływają doniesienia, że   trwa ostrzał prowadzony przez izraelskich snajperów.

Oświadczenie wydane przez Łaciński Patriarchat Jerozolimy potwierdziło, że izraelski snajper zamordował dwie chrześcijanki w parafii Świętej Rodziny, gdzie większość rodzin chrześcijańskich schroniła się od początku wojny.

Samar, chrześcijanka zamordowana w parafii Świętej Rodziny, gdy próbowała pomóc swojej matce Nahidzie, która właśnie została postrzelona przez izraelskiego snajpera

Ofiarami są Nahida i jej córka Samar, które zostały zastrzelone, gdy szły do ​​klasztoru sióstr. „Jedna z nich zginęła, gdy próbowała przenieść drugą w bezpieczne miejsce”; stwierdzono w oświadczeniu.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Według doniesień, postrzelono i raniono także siedem kolejnych osób, które próbowały chronić osoby znajdujące się na terenie kościoła. W oświadczeniu Patriarchatu zauważono: „Nie udzielono żadnego ostrzeżenia ani powiadomienia. Rozstrzelano ich z zimną krwią na terenie parafii, gdzie nie ma stron wojujących.”

W oświadczeniu ujawniono również, że rakieta wystrzelona rano z czołgu Sił Obronnych Izraela wycelowana była w Klasztor Sióstr Matki Teresy  wybuchła niszcząc generator budynku – jedyne źródło energii elektrycznej – natomiast  pożar uszkodził dom klasztorny

„Klasztor jest domem dla ponad 54 osób niepełnosprawnych i jest częścią kompleksu kościelnego, który od początku wojny był sygnalizowany jako miejsce kultu”; poinformowano.

Następnie w budynek wystrzelono dwie kolejne rakiety, przez co dom nadaje się do zamieszkania: „54 osoby niepełnosprawne są obecnie wysiedlone i nie mają dostępu do respiratorów, których niektóre z nich potrzebują, aby przeżyć”.

Trzy inne osoby zostały ranne na terenie kościoła podczas nocnych ataków, a panele słoneczne i zbiorniki na wodę, które są niezbędne do przetrwania społeczności, zostały zniszczone.

Izraelczycy, uzasadnili atak twierdzeniami że na terenie parafii znajduje się wyrzutnia rakiet. Pomimo interwencji Patriarchatu operacja nie została wstrzymana. Według doniesień izraelscy żołnierze strzelali w stronę terenu parafii i cywilów ukrywających się w budynku.

Łaciński Patriarchat Jerozolimy zakończył, komunikat wyrażając bliskość i kondolencje rodzinom „dotkniętym tą bezsensowną tragedią”.

Stwierdza, że modli się z całą wspólnotą chrześcijańską, a jednocześnie wyraża brak zrozumienia dla „w jaki sposób można przeprowadzić taki atak, tym bardziej, że cały Kościół przygotowuje się do Bożego Narodzenia”.

za Wiadomości Watykańskie

 


Inne szokujące doniesienia dotyczą nagrania z izraelskimi żołnierzami, którzy skopali po głowie fotoreportera tureckiej agencji prasowej!

W sieci pojawiło się nagranie z Jerozolimy, na którym widać, jak izraelscy żołnierze kopią po głowie fotoreportera tureckiej agencji Anadolu Ajansi. Atak na dziennikarza stanowczo potępił rzecznik Komisji Europejskiej ds. zagranicznych Peter Stano. Do ataku sił IDF na fotoreportera Anadolu Mustafę Alkharoufa doszło w piątek. Dziennikarz pracował dotychczas w okupowanej Jerozolimie Wschodniej. Mustafa Alkharouf został zaatakowany, gdy Palestyńczycy zebrali się w pobliżu meczetu Al-Aksa na modlitwę pomimo izraelskich ograniczeń — poinformowała agencja Anadolu Ajansi.