– Niemożliwe stało się możliwe – powiedział premier Tusk. I dodał, że 2023 r. był “tryumfem demokracji” w Polsce. Zapowiedział też, że “patriotyzm nigdy już nie będzie zasłoną dla nieuczciwości czy zwykłego złodziejstwa”.

“Niemożliwe stało się możliwe! Dziś wieczorem w TVP (!) moje orędzie noworoczne. Po raz pierwszy od dziesięciu lat. I to po polsku!” – zapowiedział w sobotę na platformie X.

W samym nagraniu emitowanym na antenie TVP polityk mówił że ma nadzieję na pojednanie wśród Polaków. Zdaje sobie też sprawę z tego, że to “będzie prawdopodobnie najtrudniejszym zadaniem” jakiemu chce sprostać. Zapowiedział, że nie “nie spocznie, póki to się nie stanie”.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

– Polska to kraj cudów i wspaniałych ludzi – mówił dalej. – Gdybyście tylko mogli usłyszeć te wszystkie komplementy, zachwyty nad Polakami i ich mądrością, jakie słyszałem od przywódców państw i globalnych autorytetów. Ja miałem przyjemność tego słuchać przy okazji odbierania gratulacji, ale to wielkie uznanie jest dla każdej i każdego z was. To wy w 2023 roku zadziwiliście świat. To dzięki wam popłynęła z Polski nadzieja dla wszystkich ludzi pragnących wolności. Możemy być dumni i bardzo wam za to dziękuję – dodał premier.

31 grudnia głos na antenie mediów chce zabrać prezydent Andrzej Duda
Do narodu przemówi też prezydent. Wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy zaplanowano na niedzielę 31 grudnia o godz. 20 w TVP.