Niemieckie plany „liderowania” zjednoczonej Europie –należy wyrzucić do lamusa…..

W tej chwili – jedynym powodem do samozadowolenia niemieckiego establihsmentu jest „sukces” w osadzeniu nowej – to znaczy – starej ekipy postkomunistów w strukturach władzy w Polsce...

Bo obecnie w Niemczech , coraz bardziej „postępowych ” i „klimatycznych „ dzieje się źle i zanosi się, że będzie jeszcze gorzej. Stopniowo pogłębia się kryzys gospodarczy i imigracyjno-społeczny. A co za tym idzie – także kryzys budżetowo-finansowy. Niemcy stały się krajem pogrążonym w zbiorowej depresji i stagnacji gospdarczej. Republika jest sparaliżowana.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Recesja dotyczy przede wszystkim sektora gospodarczego.

Ze szwajcarskiego dziennika ” Neue Zürcher Zeitung” (NZZ) można się dowiedzieć, że dotychczasowa „ największa gospodarka Europy” – (Niemcy uważali się za motor jej wzrostu gospodarczego, lidera Europy! ) odnotowała na swoim koncie – jako jedyny z krajów wśród G7 – spadek wzrostu.

Według wstępnych obliczeń Federalnego Urzędu Statystycznego, skorygowana o ceny – produkcja gospodarcza skurczyła się o 0,3% . Wstępne szacunki z końca kwietnia ub. roku – zmniejszono w dół, z 0,0 procent do minus 0,3 procent. Zaś prognoza wzrostu gospodarczego, podana przez międzyrządową Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD ) pokazuje, że Niemcy znajdują się teraz na – uwaga ! przedostatnim miejscu wśród 23 krajów na mapie świata (tylko Argentyna – za nimi)

Rośnie liczba upadłości firm w Niemczech. Destatis, niemiecki urząd statystyczny, podaje, że w lipcu 2023 r. liczba ta wzrosła o 37,4 proc. czyli na kwotę 3,1 mld euro.

Niemiecki Instytut Gospodarczy w Kolonii oraz Federalne Stowarzyszenie Niemieckich Banków Spółdzielczych podało do wiadomości, że wskaźnik niewypłacalności w 2022 r. wyniósł 48 przypadków na 10 000 firm.

Insolwencja dotyczy głównie sektora bankowego: upadły takie banki jak: Postbank z siedzibą w Bonn (250 z 550 oddziałów będzie zlikwidowanych) , Fidor Bank w Monachium , North Channel Bank GMBH w Moguncji ; imperium bankowe Bank Signa Holding René Benko we Frankfurcie n.Menem, Ruuky Bank w Hamburgu; na liście wierzycieli pojawiły się niemieckie filie banków holenderskich jak FIBR BankSberbank Europa”, także prywatne banki jak Weserbank z Bremerhaven czy Bank Julius Baer z siedzibą w Zurichu (ma filię w Niemczech). Ucierpią przez to również szwajcarskie banki kantonalne. Potęga niemiecka -„Deutsche Bank”(specjalista od kontaktów z Rosja) z centrum we Frankfurcie n. Menem – chwieje się, grozi mu również insolwencja.

Plajtę ogłosiły też potężne, znane w Niemczech supermarkety, jak Real (35 tysięcy zatrudnionych), Galeria Karstadt Kaufhof GmbH (28. tys. ), także znani nie tylko w Niemczech – sto siedemdziesięcioletni producent mydła Kappus, oraz słodyczy i drażetek, firma Badeta z Magdeburga po 130 latach produkcji ulega likwidacji. Podobnie jak producenci czterech kół: elektyczne auta Tesla (w Gruenheide) z jej założycielem miliarderem Elonem Muskem, który powiedział: że” Autonomiczna jazda, oczywiście z napędem elektrycznym, jest kluczem do przyszłości”. Ta przyszłość wygląda niezbyt różowo. Dotyczy to także największego producenta samochodów w Europie Volkswagena , a także marki Porsche AG i Audi oraz zakładów produkujących komponenty. Insolwencjęe ogłosił też wielki producent kuchni – firma Küchen Quelle GmbH , eksportująca wyroby do 50 krajów świata oraz kultowy niemiecki browar z Koblencji – Koblenzer Brauerei , ktory produkował piwo przez ponad 300 lat.

Ta fala recesji nie ominęła także szpitalnictwa: do września 2023 upadłość oglosiło sześć szpitali.

Niemiecka radykalna polityka klimatyczna, twardo forsowana pod dyktando unijnego „Green Deal“, przez rząd federalny, który zapowiada stworzenie do roku 2045 państwa „klimatycznie wolnego” od obciążeń i inwestuje w to ok. 200 miliardów euro rocznie – nie znajduje „zachwytu” wśród obywateli. Niemiecki Federalny Urząd Transportu opublikował dane podsumowujące rejestrację nowych samochodów w roku 2023. Rekord rejestracji aut elektrycznych znacznie upadl! Okazało się, że mimo „polityki uświadamiania i restrykcji” – Niemcy nie rezygnują z samochodów spalinowych. Co więcej, kupują nawet takie, które emitują więcej CO2 !

Społeczeństwo niemieckie jest niezadowolone z polityki rządu federalnego, a po ostatnio odbytych wielkich demonstracjach rolników widac, że konflikt przybiera coraz ostrzejsze formy. Niedawno tysiące traktorów przejechały ulicami Berlina i innych większych miast. Maszyny blokowały główne ulice, a w niektórych miejscach na jezdnię zrzucono obornik.

Następnym – o wiele poważniejszym powodem do niespokojnych nocy rządzących nad Szprewą jest nierozwiazany problem imigracji. W jednym z artykułów w niemieckiej prasie znalazłam taki tytuł: .Spacer w parku przestał być w Niemczech okazją do wypoczynku. Zwłaszcza dla kobiet“. I tu znajduje się jeszcze jeden argument na to, że marzenia Niemiec o przejęciu przywódczej roli w „superpaństwie europejskim”, dyktowane niemiecką butą i brakiem analizy przyczyn rosnącego kryzysu na płaszczyźnie życia społecznego, który z kryzysem gospodarczym jest w pewien sposób powiązany – jest skazana na wrzucenie jej do lamusa. Fakty są takie: Niemcy tylko w 2016 r. wydali, jak donosi gazeta codzienna “Bild – z budżetu 9,2 mld euro na świadczenia dla osób ubiegających się o azyl. Według statystyk rządowych za rok 2022, żyje w Niemczech około 15,3 mln imigrantów, to jest prawie jedna piąta ogólnej populacji. Otworzenie drzwi Niemiec – i Europy dla masowej imigracji przez byłą kanclerkę Angelę Merkel – sprowadziło na ten kraj i Europę ( a prawdopodobnie wkrótce i na Polskę) niesamowitą falę przypadków gwałtów i napaści na tle seksualnym przez osoby ubiegające się o azyl. Przytoczę tu obraz sytuacji w jednym tylko landzie niemieckim, Bawarii, w której żyje najmniej imigrantów, a mimo tego ilość przestępstw jest zaskakująco duża. Minster spraw wewnętrznych tego landu Joachim Herrmann przedstawil półroczne statystyki policyjne dla tego kraju związkowego. Oto one: do czerwca 2017 r. liczba zgłoszonych przypadków gwałtów i napaści na tle seksualnym przez osoby ubiegające się o azyl, wzrosła o 91% w porównaniu z rokiem poprzednim. Dwóch mężczyzn z Afganistanu gwałci 16-letnią dziewczynę na ulicy w Górnej Bawarii; we Fryburgu siedmiu młodych Syryjczyków gwałci 18-letnią studentkę, W Rosenheim kobieta uprawiająca jogging pada ofiarą uchodźcy; w Bambergu osoby ubiegające się o azyl nękają młode kobiety. Od roku 2015 co najmniej 7000 kobiet padło ofiarą napaści seksualnej ze strony uchodźców w calych Niemczech. Głośnym echem odbiła się noc sylwestrowa w 2015 w Kolonii, odnośnie której – według raporu końcowego Parlamentarnej Komisji Sledczej ds. Sylwestra upubliczniono, że w seksualnych napadach na kobiety w tą noc – zidentyfikowano jako winnych 300 podejrzanych, w tym Niemców, Irakijczyków, Syryjczyków i Tunezyjczyków. Jednak większość domniemanych sprawców stanowili mieszkańcy Afryki Północnej, a dokładniej: 81 z Algierii i 83 z Maroka”. Ostatnio doszło w parku w Goerlitz do zbiorowego gwałtu dokonanego przez trzech mężczyzn z Afryki na spacerującej w godzinach porannych 27- letniej kobiecie. Śledztwo trwa.

W latach 2015-2022 zgłoszono ponad 8600 przypadków gwałtów i napaści na tle seksualnym dokonanych przez imigrantów, zaś spraw w związku z usiłowaniem i dokonaniem „surowych przestępstw”, jak podaje Bundeskriminalamt (Federalny Urząd Policji Kryminalnej) zanotowano 42 840 – m.inn. mord – 207, handel narkotykami – 18,479, kradzieże – 47.473. Najwyższy odsetek przestępstw notuje się wśród obywateli państw afrykańskich: Gambii, Nigerii i Somalii.

I Niemcy –nie potrafią się z tym uporać. Aż strach sobie wyobrazić, jak może wyglądać Europa, jeżeli oni staną się jej liderem, do czego dążą.

Na zakończenie jeszcze jedna informacja: największa liczba imigrantów i ilość dokonanych przestęostw a także najniebezpieczniejszym miastem dla kobiet – to Frankfurt n.Menem, spokojnie spacerować mogą (wg. statystyk) – jednak w Monachium.

To wyobraźcie sobie, jak wygląda pod tym względem Berlin, Kolonia czy inne miasta niemieckie.

Maria Legiec

z Niemiec

Bibliografia:

https://www.bka.de/SharedDocs/Downloads/DE/Publikationen/JahresberichteUndLagebilder/KriminalitaetImKontextVonZuwanderung/kernaussagenKriminalitaetZuwanderung2022.html?nn=62336

https://www1.wdr.de/nachrichten/protest-gegen-afd-debatte-100.htm

https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-traktory-zablokowaly-ulice-wielki-protest-wniemczech,nId,7216800#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Insolvenz-Ranking: Die größten Pleiten in Deutschland (technik-einkauf.de)

Alle Prognosen für die Konjunktur in Deutschland 2024 und 2025 – Business Insider

Diese deutsche Traditionsbank ist pleite: Sparer betroffen, Finanzaufsicht schreitet ein – BÖRSE ONLINE (boerse-online.de)

Deutscher Bundestag – Heftige Kontroverse über die deutsche Migrationspolitik

https://www.nzz.ch/der-andere-blick/migration-in-deutschland-es-braucht-eine-echte-wende-nicht-nur-heisse-luft-ld.1757799?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMI

Silvesternacht 2015: Gibt es seitdem mehr sexuelle Übergriffe durch Flüchtlinge? – Nachrichten – WDR

https://www.nzz.ch/briefing/briefing-am-donnerstagmorgen-ld.1774820

https://www.agrarheute.com/politik/agrardiesel-bundesregierung-versagt-615318

https://www.agrarheute.com/tag/bauerndemonstration

Kriminalität: Wie gefährlich ist das Leben in Deutschland? – Politik – SZ.de (sueddeutsche.de)

Gefährlichste und sicherste Städte Deutschlands: Stand 2023 (allianzdirect.de)

Zahlen: Steigen die Vergewaltigungen durch Flüchtlinge? – Panorama – SZ.de (sueddeutsche.de)

Alle Prognosen für die Konjunktur in Deutschland 2024 und 2025 – Business Insider

Deutsche Wirtschaft doch in Rezession abgerutscht | tagesschau.de

Kryzys w Niemczech się pogłębia. Padają słynne firmy (businessinsider.com.pl)