W niedzielę trzynastu gubernatorów dołączyło do gubernatora Teksasu Gregga Abbotta na południowej granicy USA w Eagle Pass, aby wyrazić poparcie dla   sporu Teksasu z administracją Bidena w związku z kryzysem granicznym i przekonać się na własne oczy, jak Teksas zintensyfikował działania tam, gdzie rząd federalny jest bierny.

„Gubernator Abbott intensyfikuje działania tam, gdzie rząd federalny rezygnuje ze swoich obowiązków” – powiedziała dziennikowi The Daily Wire gubernator Sarah Sanders ze stanu Arkansas po odprawie na granicy. „ Więc stany jednoczą się i współpracują, aby pomóc w wykonaniu obowiązków rządu federalnego”.

Wizyta na granicy odbywa się w okresie kryzysu granicznego, w którym od chwili objęcia urzędu przez Joe Bidena granicę przekroczyło ponad 10 milionów nielegalnych imigrantów. Po tym, jak rząd federalny nie zabezpieczył granicy, Abbott wziął sprawy w swoje ręce, przejmując kontrolę nad Shelby Park i wzmacniając zabezpieczenie granicy.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU


 

Przemawiając przed oddziałami Gwardii Narodowej, Abbott wychwalał sukces swojej administracji w znacznym zmniejszeniu liczby nielegalnych przekroczeń  granicy i ostro skrytykował administrację Bidena.

„Joe Biden całkowicie  porzucił swoją odpowiedzialność za egzekwowanie prawa Stanów Zjednoczonych” – powiedział Abbott. „Zamiast przetrzymywać nielegalnych imigrantów, Biden  wypuścił ich wszystkich na wolność po całym kraju, nie mając możliwości  ustalenia ich aktualnego miejsca pobytu”.

Gubernator Greg Gianforte (R-MT) pochwalił Abbotta za sukces   stanu w zmniejszeniu liczby przejść na obszarze Eagle Pass z tysięcy do jednocyfrowych.

„Praktycznie zamknęli nielegalne przejścia graniczne na Eagle Pass” – powiedział Gianforte dziennikowi The Daily Wire.  Gianforte, którego stan graniczy z Kanadą, powiedział, że czterokrotnie był na południowej granicy, ponieważ narkotyki tam przemycane trafiają do jego stanu.

Oddziały Gwardii Narodowej stanu Montana znajdowały się na południowej granicy przez większą część ubiegłego roku. „Musimy zabezpieczyć naszą granicę i położyć temu kres”.

Sanders powiedziała, że ​​grupa gubernatorów nie zamierza rezygnować z misji obrony granicy do czasu podjęcia działań przez administrację Bidena.

Władze Teksasu odrzuciły wniosek administracji Bidena o przekazanie kontroli nad Eagle Pass Straży Granicznej, a Gwardia Narodowa Teksasu i Departament Bezpieczeństwa Publicznego  nawet wzmocniły istniejące bariery graniczne dodatkowym drutem kolczastym.