Dożywocie za umyślne rozjechanie muzułmanów

Kanadyjski zwolennik białej supremacji, który umyślnie potrącił czterech członków rodziny muzułmańskiej, został za te morderstwa skazany na dożywocie.

Nathaniel Veltman, lat 23, został w listopadzie unzany za winnego czterech zarzutów morderstwa pierwszego stopnia i jedno usiłowanie zabójstwa w akcie terroru, który zszokował Kanadę

Salman Afzaal, 46 lat; jego żona Madiha Salman, 44 lata; ich córka Yumnah, 15 lat; i matka Afzaala, Talat (74 l.), zginęli. Dziewięcioletni syn pary odniósł poważne obrażenia, ale przeżył.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

W momencie ataku rodzina była na spacerze w pobliżu swojego domu w London w Ontario.

Sędzia  stwierdził, że atak Veltmana stanowił akt terroryzmu i po raz pierwszy użyto tego terminu do opisania przemocy  antyislamskiej.

„Uważam, że działania sprawcy stanowią działalność terrorystyczną” – stwierdziła w czwartek sędzia Renee Pomerance z Sądu Najwyższego Ontario podczas ogłoszania wyroku .

Prokuratorzy wskazali, że Veltman napisał manifest, w którym wyznał nienawiść do islamu oraz sprzeciw wobec masowej imigracji i wielokulturowości.

Veltman nie przyznał się do zarzutów morderstwa. Jego obrona, powołując się na problemy psychiczne Veltmana, stwierdziła, że ​​jego działania stanowią mniejszy zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci.