Premier Justin Trudeau zapowiedział w ramach nadchodzącego budżetu federalnego nową inwestycję w infrastrukturę mieszkaniową o wartości 6 miliardów dolarów  .
Trudeau ogłosił to  2 kwietnia w Dartmouth w Nowej Szkocji, mówiąc, że jego rząd zamierza utworzyć Kanadyjski Fundusz Infrastruktury Mieszkaniowej, który przekaże 1 miliard dolarów gminom na pilne potrzeby infrastrukturalne i kolejne 5 miliardów dolarów na projekty długoterminowe .

Celem funduszu infrastrukturalnego jest „przyspieszenie budowy i modernizacji krytycznej infrastruktury mieszkaniowej” – czytamy w rządowym komunikacie prasowym. „Obejmuje to infrastrukturę wodno-ściekową, deszczową i odpady stałe, co pomoże w budowie większej liczby domów”.

Eelementem projektów długoterminowych jest nacisk na gminy, aby pozwoliły na budowę większej liczby domów bliźniaczych, potrójnych i innych,   tzw. domów „brakującego środka”, co według niego pozwala na gęstszą zabudowę, jak i bardziej przystępne ceny dla kupujących i najemców. Prowincje i terytoria muszą zobowiązać się do zezwolenia na budowę takich domów, jako warunek  uzyskania nowych funduszy.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU