Minister finansów Ontario zapowiedział, że 26 marca przedstawi  budżet prowincji, który nie będzie zawierał podwyżek podatków.

Plan fiskalny pokaże, w jaki sposób rząd „odbudowuje gospodarkę Ontario bez podnoszenia podatków i opłat lub nakładania większych obciążeń na przedsiębiorstwa i gminy” – napisał Peter Bethlenfalvy w poście w mediach społecznościowych.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Przemawiając w czwartek po sesji pytań, Bethlenfalvy nie ujawnił nic więcej na temat nadchodzącego budżetu.

„Będziemy nadal skupiać się na tym, aby życie stało się nieco bardziej przystępne dla ludzi ” – zapowiedział.

Kiedy w zeszłym miesiącu Bethlenfalvy przedstawił aktualne informacje na temat finansów prowincji za trzeci kwartał tego roku budżetowego, i prognozował, że Ontario zakończy rok z deficytem w wysokości 4,5 miliarda dolarów. To znacznie więcej niż deficyt 1,3 miliarda dolarów na lata 2023–2024, który przewidywał w momencie ustalania zeszłorocznego budżetu.

Urzędnik ds. odpowiedzialności finansowej Ontario twierdzi, że sądy uznały ustawę o ograniczeniach wynagrodzeń w sektorze publicznym, znaną jako Bill 124, za niezgodną z konstytucją, co doprowadziło do wyższych niż planowano wydatków  o miliardy dolarów, ponieważ rząd finansuje wypłaty rekompensat wstecz.