Liberalna deputowana powiedziała podczas komisji etyki w Izbie Gmin, że Kanadyjczycy, którzy uważają, że Ottawa jest skorumpowana, powinni “przyjrzeć się Afganistanowi”

Pam Damoff reprezentuje okręg Oakville – North Burlington w Ontario, stwierdziła, że Kanadyjczycy, którzy uważają, że rząd Trudeau jest zbyt skorumpowany,  powinni spojrzeć na sytuację w rozdartym wojną Afganistanie.

Wypowiedziała się na temat tego na posiedzeniu komisji etyki, na którym omawiano decyzję RCMP o nieprowadzeniu dochodzenia karnego w sprawie skandalu SNC-Lavalin.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

“Powiedziano mi, że mój rząd jest skorumpowany i często mówię ludziom: “Spójrzcie na Afganistan, spójrzcie na to, co dzieje się teraz na Bliskim Wschodzie, jeśli naprawdę chcecie zobaczyć kraje, w których rządzą terroryści, jak w Gazie” – dodała.

“Mamy Afganistan, kobiety i dziewczęta nie mają żadnych praw i naprawdę martwi mnie, gdy ludzie porównują się do innych krajów na całym świecie. Podobnie jak Rosja, porównując do niej Kanadę”.

Komentarze Damoff wywołały szybką reakcję w mediach społecznościowych, a wielu Kanadyjczyków uważa, że samo wskazywanie na bardziej skorumpowany rząd niż twój własny nie jest idealną obroną.