Tammy Peterson, żona znanego psychologa, doktora Jordana Petersona, niedawno opowiedziała o swojej podróży ku odnalezieniu wiary i uzdrowieniu po diagnozie nieuleczalnego raka w 2019 roku.
W wywiadzie dla „Fox & Friends” Peterson powiedziała, że ​​presja związana z kryzysem zdrowotnym skłoniła ją do przejścia od życia opartego na własnej woli do życia duchowego. W rezultacie w tę Niedzielę Wielkanocną oficjalnie przeszła na katolicyzm.

Początkowo zdiagnozowano raka nerkowokomórkowego – odmianę raka, która według niej nie była śmiertelna. Peterson przeszła pierwszą operację. Jednak później lekarze odkryli rzadkie i złośliwe przerzuty zwane guzem Belliniego, które zwykle diagnozuje się pośmiertnie. Biorąc pod uwagę prognozy na 10 miesięcy życia, Peterson opisał raka jako wysoce agresywny i pozbawiony możliwości leczenia.

Jordan Peterson otrzymuje błogosławieństwo podczas rozdawania Komunii świętej fot. X

W chwili postawienia diagnozy żałoba syna Petersona była dla niej momentem kluczowym. Bycie świadkiem jego cierpienia uświadomiło jej, że jest godna walczyć o swoje życie, więc zwróciła się ku modlitwie, ufając, że to Bóg określi, kiedy umrze. Pomimo dodatkowych komplikacji i pięciotygodniowej hospitalizacji Peterson znalazła pocieszenie w modlitwie, która pomogła złagodzić część bólu. W szczególności uczestniczyła w dziewięciodniowej nowennie do św. Josemarii Escrivy, w wyniku czego jej ciało zaczęło samo się regenerować. W rezultacie kolejną operację odwołano, a ona opuściła szpital, przypisując powrót do zdrowia Bogu i zmianom w diecie.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Peterson podkreśliła znaczenie prowadzenia życia w duchu prawdy i wdzięczności, odwołując się do książki męża „12 zasad życia”. Wierzy, że diagnoza raka pozwoliła jej przyjąć filary opisane w książce i prowadzić ją do dobrego życia. Mając 63 lata, Peterson zdaje sobie sprawę, że jej trwające od kilkudziesięciu lat małżeństwo z doktorem Petersonem rozwijało się dzięki życiu w prawdzie i dokonywaniu wyborów w oparciu o prawdę, a nie własną wolę.

Teraz ciesząca się dobrym zdrowiem Peterson nadal kładzie nacisk na wiarę i nosi ze sobą różaniec swojej prababci. Prowadzi także podcast w serwisie YouTube zatytułowany „The Tammy Peterson Podcast” i często występuje wraz z mężem na wydarzeniach.

 

za https://greekcitytimes.com/