Nowa propozycja ustawodawcza Partii Republikańskiej wysyłałaby do Gazy na co najmniej sześć miesięcy każdą osobę oskarżoną i skazaną za nielegalną działalność na kampusie uniwersyteckim

W środę kongresmani Andy Ogles,  Randy Weber  i Jeffem  przedstawili projekt ustawy w odpowiedzi na trwające antyizraelskie demonstracje na kampusach uniwersyteckich w całym kraju.

Kilka z tych protestów  doprowadziło do starć policji z aktywistami , a także aresztowań setek osób na wielu kampusach.

Chociaż tekst ustawy Ogles nie wspomina o Izraelu ani ugrupowaniach antyizraelskich, dotyczy on konkretnie nielegalnej działalności na kampusach uniwersyteckich po 7 października 2023 r., kiedy bojownicy Hamasu najechali Izrael w niespodziewanym ataku, w którym zginęło ponad 1000 osób.

Skazani byliby zmuszeni do odbycia co najmniej sześciomiesięcznego wyroku w postaci prac społecznych w Gazie.

„Studenci opuścili zajęcia, aby nękać innych studentów i zakłócać zajęcia na terenie kampusu, w tym ceremonie rozpoczęcia studiów w całym kraju. Dość tego” – Ogles powiedział Fox News Digital.

„Dlatego przedłożyłem przepisy nakazujące wysyłanie do Gazy każdej osoby skazanej za bezprawną działalność na terenie kampusu amerykańskiego uniwersytetu od 7 października 2023 r. w celu odbycia co najmniej sześciu miesięcy pracy społecznej”.

Ustawa nawet jeśli zostanie przyjęta przez izbę niższą ma marne szanse w kontrolowanym przez Demokratów Senacie.

Protesty w college’u spotkały się z ponadpartyjną krytyką ze strony praktycznie wszystkich Republikanów i znacznej liczby Demokratów, ale  lewica w dalszym ciągu okazuje silne wsparcie studentom i innym aktywistom na kampusie.