Konferencja prasowa Konfederacji i Polska Jest Jedna na temat wspólnego startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego, 8 maja 2024 r.
Krzysztof Bosak:
– Witamy w gronie przedstawicieli Konfederacji i partii Polska Jest Jedna. Mamy dziś dobrą wiadomość. Potwierdzamy to co już niektórzy odczytywali z naszych list wyborczych. Dokonało się zjednoczenie do startu do Parlamentu Europejskiego środowisk skupionych skupionych w Konfederacji i środowiska partii Polska Jest Jedna.

Potwierdzamy, że pod koniec kwietnia, po wielu tygodniach rozmów, podpisaliśmy porozumienie wyborcze z prezydentem Rafałem Piechem i przedstawicielami zarządu Polska Jest Jedna. Ustaliliśmy wspólne warunki startu z naszych list, Konfederacji Wolność i Niepodległość, w całym kraju, we wszystkich okręgach wyborczych. Kandydaci partii Polska Jest Jedna kandydują do Parlamentu Europejskiego. Rywalizowaliśmy w wyborach do parlamentu krajowego. Gdzieniegdzie współpracowaliśmy w wyborach do samorządu. Współpracujemy w całym kraju i łączymy siły w wyborach do Parlamentu Europejskiego. (…)

Udało się wygospodarować w całym kraju czwarte miejsca dla kandydatów Polski Jest Jednej, jeżeli się odmienia. Dla kandydatów PJJ. (…)

Rafał Piech – Polska Jest Jedna:
– Bardzo się cieszę z tej współpracy. Myślę, że to jest taki dobry początek dobrej współpracy Konfederacji i PJJ i myślę, że większości środowisk prawicowych.

Wybory parlamentarne pokazały nam, że rozdział na małe grupki rozdrabnia te głosy, nie daje efektu. Myślę, że dzisiaj jest ten moment kiedy prawdziwa prawica w Polsce nie tyle co musi się łączyć, co powinna ze sobą współpracować zachowując swoją tożsamość. Myślę, że to jest bardzo ważne i to się dzisiaj wydarzyło. (…)

Duża partia, która nie uzyskała najwięcej głosów, dzisiaj tak naprawdę jest partią rządzącą, połączyła się z średnimi i mniejszymi partiami. I my to musimy zrobić bardzo mocno po tej prawej stronie, żeby te najwyższe wartości, żeby ta Prawda zawsze wybrzmiewała. (…)