Linda Gibbons ponowie została aresztowana w czwartek rano gdy stała ze swym znakiem  z rysunkiem płaczącego dziecka i podpisem: „Dlaczego mamo, skoro mam do zaoferowania tak dużo miłości?”, spacerując tam i z powrotem po chodniku.

Policja przybyła po około trzech godzinach . Trzymali ją w radiowozie przez godzinę, po czym zabrali ją na komisariat w północnym Toronto. (Prawo w Kanadzie ogranicza swobodę sprzeciwiania się aborcji w miejscach publicznych, nawet przy użyciu tak pokojowych środków jak w przypadku Lindy).

W 2016 roku Linda wycofała się ze świadectwa przed klinikami aborcyjnymi aby zaopiekować się nią starsza przyjaciółka, Mary Burnie, która zmarła pod koniec 2022 roku. Linda ma obecnie ponad 70 lat i postanowiła, że ​​będzie nadal w ten sposób walczyć o naszych najmłodszych braci i siostry, dopóki nie będzie w stanie tego zrobić, ponieważ Linda milczy podczas aresztowania i przez cały czas postępowania sądowego, oczekuje się, że nie zostanie zwolniona do czasu rozprawy/wyroku.

(za inf. od Mary Wagner)