Właściciel sklepu w Barrhaven, na przedmieściach Ottawy, który  wielokrotnie był okradziony wbrew radom policji wkroczył do akcji, aby zapobiec kolejnemu napadowi na jego sklep.

Do zdarzenia doszło w sklepie z okularami Eyes of Barrhaven na Strandherd Drive w pobliżu Citigate Drive.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Właściciel sklepu twierdzi, że podejrzani weszli do środka i w biały dzień zaczęli ściągać produkty z półek, wtedy wkroczył do akcji. Na nagraniu z monitoringu widać moment, w którym cztery osoby wchodzą do ​​sklepu. „Dwóch z nich było zamaskowanych.   Przyszli po prostu zabrać towar, tak jak to robili w ciągu ostatnich pięciu razy. I po prostu mieliśmy tego dość” – powiedział Awni George , właściciel Eyes of Barrhaven.

George twierdzi, że był świadkiem, jak złodzieje zabierali z półek markowe okulary przeciwsłoneczne i okulary. „Zostałem popchnięty przez tę osobę, gdy stanął przede mną z ramkami i powiedziała: «Nic nie możesz zrobić». I to były jego słowa do mnie: „Przyjdziemy tutaj, weźmiemy, co chcemy i wyjdziemy”.

Dzięki zdecydowanemu działaniu George powstrzymał napad, dokonując aresztowania obywatelskiego. Klienci obecni w sklepie ruszyli  na pomoc, przytrzymując jednego podejrzanego, podczas gdy cała trójka uciekła.

George twierdzi, że wygląda na to, że to ta sama grupa ludzi, która kilka razy okradała jego sklep. Szacuje, że w wyniku wszystkich incydentów stracił około 15 000 dolarów.

„To bardzo duża strata dla małej firmy,   żyjemy cały czas w stanie strachu, w stanie alarmu.  – mpwił George

Rzecznik policji w Ottawie ostrzegł w e-mailu, że policja nie zaleca nikomu podejmowania prób aresztowania obywatelskiego ze względu na bezpieczeństwo ofiar i osób postronnych. Policja nie podała żadnych szczegółów na temat swojej reakcji na poniedziałkowe zdarzenie ani tego, czy zatrzymanemu postawiono zarzuty.