Kanadyjski Urząd Skarbowy intensyfikuje wysiłki w celu odzyskania nadpłat świadczeń związanych z pandemią.

Agencja zapowiedziała, że 27 czerwca zacznie wysyłać ostrzeżenia  i może zacząć podejmować kroki prawne w celu odzyskania nadpłat dokonanych w ramach wszystkich programów COVID-19, takich jak Canada Emergency Response Benefit (CERB), Canada Recovery Benefit (CRB) i Canada Worker Lockdown Benefit.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Działania mogą obejmować przejmowanie płatności z wynagrodzeń lub kont bankowych.

Agencja zapowiedziała, że podejmie kroki prawne tylko przeciwko tym, którzy nie zareagowali lub nie współpracowali, a którzy zostali uznani za zdolnych do zapłaty.

“Naszym głównym celem jest zachęcenie osób do skontaktowania się z nami, abyśmy mogli wspólnie znaleźć najlepszy sposób rozwiązania spłaty ich długu, zapewniając sprawiedliwy i łatwy do opanowania proces dla wszystkich” – stwierdza rzeczniczka Sylvie Branch w e-mailu.

Agencja powiedziała, że pozostaje zaangażowana we wspieranie Kanadyjczyków, którzy nie są w stanie spłacić swojego zadłużenia i zachęciła te osoby do skontaktowania się z nimi w celu opracowania planu spłat.

W ramach wdrożenia płatności pomocowych związanych z pandemią ponad 200 miliardów dolarów trafiło do osób fizycznych i firm na zasadzie “zapłać teraz, zadaj pytania później”.

Od tego czasu CRA zdecydowała, że wiele osób nie kwalifikowało się do płatności i stara się odzyskać pieniądze.

Agencja nadal stara się uzyskać zwrot około 9,53 miliarda dolarów od osób fizycznych, w tym 5,41 miliarda dolarów z CERB, 2,67 miliarda dolarów z CRB i 1,25 miliarda dolarów od Canada Recovery Caregiving Benefit.