Lider Partii Ludowej Kanady, Maxime Bernier, oskarżył finansowaną przez państwo stację CBC o „pranie mózgów dzieciom” poprzez tworzenie skierowanych do dzieci materiałów promujących środowisko LGBT.

„CBCKids pierze mózgi naszym dzieciom tą obrzydliwą i niebezpieczną radykalną ideologią gender i sprawia, że ​​jeszcze więcej z nich stanie się zdezorientowanych, psychicznie niestabilnych i skłonnych do samobójstwa” — napisał Bernier w X w zeszły piątek. „CBC jest organizacją przestępczą”.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Komentarze Berniera są reakcją na materiały rysunkowe stworzone przez kanał „CBC Kids News”   w tym na film z 2019 r. , który niedawno  zyskał popularność w mediach społecznościowych. Jedna z postaci w filmie twierdzi, że lekarze mogą „błędnie określać płeć” dzieci, odnosząc się jedynie do biologii.

Komiks zaczyna się od tego, że lekarz pokazuje rodzicom nowonarodzoną dziewczynkę. Dziewczynka o imieniu Ruby wtrąca się i mówi do lekarza:  „Wygląd twojego ciała na zewnątrz to tylko część prawdy” –  wyjaśniając lekarzowi, że „płeć” i „rodzaj” to nie to samo, ponieważ płeć to „to, co czujesz”.

„Części ciała, z którymi się rodzimy, nie zawsze decydują o tym, kim jesteśmy, jak się czujemy i czym lubimy się bawić” – mówi dziewczynka.

Film dostępny na kanale CBC od pięciu lat, do tej pory został obejrzany 161 000 razy.

Przyglądając się bliżej kanałowi CBC Kids News, można zauważyć wiele innych filmów promujących ideologię gender wśród młodych dzieci. Jeden z nich nosi tytuł „Wyjaśnienie każdej litery w 2SLGBTQQIPAA+”, a inny nosi tytuł „Wyjaśnienie zaimków takich jak ona/jej, on/jego i oni/ich”.

Na kanale CBC Kids w serwisie YouTube można również obejrzeć wiele filmów, w których dzieci wchodzą w interakcję z pacynką o nazwie „Gary the Unicorn”, w tym jeden film zatytułowany „Learning About Pronouns with Gary the Unicorn”.
Niektóre z tych filmów były również emitowane na regularnym kanale telewizyjnym CBC w ramach „Kids Hour”, który zwykle jest emitowany wczesnym rankiem.

Kontrowersje wokół kanału CBC Kids i promowania przez niego poglądów LGBT nie są niczym nowym. LifeSiteNews informowało już o tym wcześniej.

za lifesite news