Czy według standardów Facebooka, nie wolno pisać o zbrodniach niemieckich z czasów II wojny światowej? 20 czerwca został usunięty nasz post informujący, że obóz w Auschwitz założyli Niemcy – czytamy na portalu britishpoles  Dziś został usunięty kolejny post – tym razem o Tadeuszu Boy Żeleńskim i lwowskich profesorach zamordowanych w nocy 3/4 lipca 1941 przez Niemców z oddziału Einsatzkommando zur besonderen Verwendung (Oddział specjalnego przeznaczenia) pod dowództwem Eberharda Schöngartha.

Facebook kolejny raz stosuje cenzurę. Powodów usunięcia naszego poprzedniego artykułu Facebook zakazuje pisania, że obóz w Auschwitz był założony przez Niemców nie doczekaliśmy się do chwili obecnej. Natomiast artykuł odbił się szerokim echem w Polsce i był udostępniony przez liczne gazety i portale internetowe.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

W dniu dzisiejszym  (4 lipca  przyp. red Goćca) mija rocznica mordu na 21 lwowskich profesorach (i ich rodzinach) na Wzgórzach Wuleckich. Zginęły w nim nie tylko osoby z lwowskiego środowiska naukowego, ale też  – Tadeusz Boy Żeleński. Właśnie ta publikacja Tadeusz Boy-Żeleński – wspomnienie została usunięta przez Facebooka.

 (…)

Tak jak poprzednio, jeden z naszych adminów otrzymał wiadomość od Facebooka, informującą że post został usuniety, gdyż …„narusza standardy platformy społecznościowej a nasza publikacja wprowadza czytelników w błąd”.