Co najmniej 16 osób zginęło, a 50 zostało rannych w sobotnim ataku izraelskiego wojska na szkołę w obozie Nusajrat w środkowej części Strefy Gazy – poinformowały lokalne władze medyczne.

W szkole chroniły się rodziny przesiedlone z innych części Strefy Gazy, liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć, ponieważ stan wielu rannych jest krytyczny – podały kontrolowane przez Hamas władze lokalne, cytowane przez agencję Reutera.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Jak dodano Nusajrat był w sobotę celem wzmożonych izraelskich bombardowań, w innym nalocie na jeden z domów zginęło co najmniej 10 osób.

Według władz Strefy Gazy w sobotnich nalotach zginęło pięciu lokalnych dziennikarzy, co zwiększyło liczbę dziennikarzy zabitych w Strefie Gazy w czasie trwającej wojny do 158.

Wojska izraelskie wkroczyły do Strefy Gazy po terrorystycznym ataku Hamasu 7 października 2023 r., w którym zginęło niemal 1200 osób, a 251 porwano jako zakładników. 116 z nich jest wciąż więzionych w Strefie Gazy. W wojnie zginęło ponad 38 tys. Palestyńczyków, z czego co najmniej 29 w sobotę.

pap