Pozostałości huraganu Beryl uderzą w tym tygodniu w niektóre tereny wschodniej Kanady , niosąc ze sobą zagrożenie lokalnych podtopień.

Beryl dotarł do wybrzeża Teksasu w poniedziałek rano jako huragan kategorii 1.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Po dotarciu do wybrzeża Zatoki Meksykańskiej w poniedziałek wczesnym rankiem, pozostałości burzy zaczną oddziaływać systemem niskiego ciśnienia przesuwającym się przez Stany Zjednoczone w kierunku Wielkich Jezior” – powiedział meteorolog Global News, Ross Hull.

„Kiedy resztki Beryla dotrą do Wielkich Jezior w środę, przejdzie on w bardziej typowy układ niskiego ciśnienia; różnicą będzie jednak wilgoć tropikalna, którą przetransportuje przez granicę do Kanady”.

Hull powiedział, że istnieje obawa przed ulewnymi deszczami rozciągającymi się od południowego Ontario, przez południowo-zachodni Quebec, a następnie do części Maritimes — prawdopodobnie Nowego Brunszwiku.

Hull zauważył, że „Istnieje   ryzyko opadów od 25 mm do lokalnie ponad 50 mm, co może doprowadzić do lokalnych powodzi, zwłaszcza na obszarach miejskich” – powiedział.

Jeśli chodzi o czas, przewiduje się, że opady deszczu dotrą do południowego Ontario oraz obszaru Wielkiego Toronto i Hamilton w środę rano i po południu.

Hull dodał, że pod koniec tygodnia w rejonach zachodniej Nowej Fundlandii również mogą wystąpić intensywne opady deszczu.