Neurochirurg Mohammed Shamji, lat 43, zabił Elanę Fric, lat 40, znaną lekarkę rodzinną po tym, jak ta wręczyła mu  dokumenty rozwodowe, następnie poćwiartował jej zwłoki, umieścił w walizce i wyrzucił do Credit River.  W czwartek otrzymał karę dożywotniego więzienia bez możliwości ubiegania się o zwolnienie warunkowe przez 14 lat, co oznacza, że po przeliczeniu i zaliczeniu czasu spędzonego w areszcie może wyjść na wolność już za 11,5 roku. Rodzina ofiary uznała wyrok za farsę i wyraziła żal, że nie ma w Kanadzie możliwości orzekania kary śmierci.
Mohammed Shamji przyznał się do winy w zeszłym miesiącu do morderstwa “drugiego stopnia” w śmierci 40-letniej Elany Fric, szanowanego lekarza rodzinnego. Para ma trójkę dzieci.

Zwłoki Fric znaleziono 1 grudnia 2016 r. w walizce w pobliżu przejścia podziemnego w Vaughan, Ontario, około 35 km na północ od Toronto.

Mohammed znęcał się nad Fric podczas trwania związku.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

W długim i emocjonalnym oświadczeniu dla reporterów matka zamordowanej Ana Fric opisała wiele przypadków przemocy wobec córki i powiedziała,  że ​​błagała córkę, by odeszła od Shamji, oraz że poczuła ulgę, gdy wreszcie podjęła tę decyzję. „Była miła, była hojna. Była śliczną matką, oddaną matką”.

[yop_poll id=”2″]