Aleksander Pruszynski

Majówka

Moc rodaków od 1 do 5 maja świętuje, najczęściej wyjeżdżając gdzie się da i na ile ich stać.

Pierwszego w 15 rocznice wejścia Polski do UE odbył się Marsz Suwerenności zorganizowała wystawiającą listy kandydatów w wyborach do PE koalicja Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy i Młodzież Wszechpolska.

Skandowano „Precz z UE”, „Tu jest Polska, nie Bruksela”, „Wczoraj Moskwa, dziś Bruksela suwerenność nam odbiera”, „PiS, PO – jedno zło”. Przed wymarszem do zebranych na placu Zamkowym przemawiali jej liderzy.

„PiS podpisywał traktat lizboński, to niech się tłumaczy. PiS spowodował, że utraciliśmy suwerenności. Powinien na kolanach przepraszać” –mówił Janusz Korwin-Mikke..

„Nie chcemy cesarstwa niemiecko-francuskiego. Suwerenność to polski język, polska złotówka” –mówił poseł Marek Jakubiak.

Poseł Piotr Liroy-Marzec z koła poselskiego Konfederacja oznajmił, że Polska musi się wyzwolić „od kacyków partyjnych”. Wskazał, że może to osiągnąć tylko dzięki zjednoczeniu wszystkich, dla których suwerenność jest najwyższa wartością. Podkreślił, że „suwerenność to filar niepodległości”.

O godz. 14.00 marsz, z 4-5 tysięcy ludzi, wyruszył Krakowskim Przedmieściem i dalej Świętokrzyską. Na czele jego uczestnicy nieśli baner z hasłem „Nie dla UE”. Przy pomniku Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu ustawiła się grupka prounijnych dziwaków głośno protestując, a potem inni starali się zatrzymać marsz, ale ich policja usunęła.

Drugiego był Dzień Flagi i Polonii. Najpierw pan prezydent z pierwszą damą byli na Placu Zamkowym, a potem gala dla Polonii, beze mnie, na terenie Belwederu.

Pokazali się wszyscy wielcy, w tym biskup od Polonii. Ich, mym nieskromnym zdaniem, łączy jedno, powierzchowne i małe zainteresowanie rodakami za granicą kraju.

Pan Duda rozdawał ordery działaczom Polonii z krajów, gdzie Polaków nie jest  tak dużo i wielka krzywda się im nie dzieje.

Co ciekawe ta uroczystość była pokazana z 3 minut a żydowskie imprezy w Oświęcimiu co najmniej 3 razy dłużej. Tam były tylko izraelskie flagi a jednej polskiej me oko nie zauważyło. Dodać trzeba, że była tam pierwsza oficjalna delegacja USA z kilkoma ambasadorami tego kraju w Europie.

Trzeciego maja była defilada wojska nad brzegiem Wisły i moc ludzi spacerowało po placu Piłsudskiego gdzie oddano 21 wystrzałów z armat.

[yop_poll id=”1″]
Sami… wybierani

Jak wiadomo sołdaci USA zarabiający dosłownie 15 razy tyle co polscy zawodowi żołnierze niekonieczni dobrze się na terenie Polski zachowują choć bardzo chwalą sobie ich pobyt „panienki”.

Przyczyna jest jedne to wybrakowane wojsko. Jak sołdat coś przeskrobie to ma do wyboru iść do kicia czy jechać do Polski czy do innych krajów NATO.

 

200 lat temu

Urodził się w Ubieli pod Mińskiem Stanisław Moniuszko, i w tym mieście spędził wiele lat życia. Na jednym z domów w Mińsku jest białoruska tablica poświęcona mu ale od 1910 r. nie grano tu ŻADNEJ  jego opery.

Dodam, że operę, pół komedię Straszny Dwór, po dwóch spektaklach cenzura carska zakazała dalej grać w Warszawie, bo przypominała Polakom, że Polska była kiedyś wielkim krajem i zwycięsko potrafiła walczyć z wrogami.

Lata temu w rozmowie z nowym ambasadorem RP sugerowałem mu by przynajmniej dokonał jednego, by w Mińsku pokazano Straszny Dwór.

Nici by nie powiedzieć g…

 

Z Dziennika Kijowskiego

Ludzie sukcesu ciągle się uczą i rozwijają, ludzie przeciętni uważają, że wszystko wiedzą.

Zwycięzcy robią to, czego przegranym się nie chciało

Życie nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapieraj’ dech w  piersiach

Nie bój się wielkiego kroku. Nie pokonasz przepaści dwoma małymi.

 

NATO – XX lat sojuszu

Trzeba stwierdzić jedno. Dawniej Sojusz Warszawski był organizacją, która miała zadanie podbić Zachód zaś NATO było organizacją obronną.

Gdy nastąpiły radykalne zmiany w krajach Centralnej Europy sytuacja się zmieniła. Gdy w Warszawie rozwiązano Układ Warszawski, ZSSR pozostało same sobie i przestało być państwem agresywnym. Stało się państwem nie tyle naturalnym co biernym, choć ostro wystąpiło potem przeciwko próbom wybicia się na niepodległość Czeczenii.

Dzień po rozwiązaniu tego sojuszu przedstawiciele państw byłych członków Układu Warszawskiego powinni byli spotkać się np. w Wilanowie i utworzyć nowy sojusz zwący się np. Wilanowskim, do którego by potem mogła przystąpić Litwa, Łotwa i Estonia, który byłby naturalnym pasem między NATO, a nową Rosją.

Przystąpienie państw tzw. Demoludów do NATO było nie tylko pogwałceniem umów USA z Rosją ale było mym zdaniem błędne i bardzo kosztowne. Nagle trzeba było przezbroić się i za ten nowy sprzęt – ponoć ponad 3 tysiące rodzajów, zapłacono firmom z USA i Zachodniej Europy krocie, a ile dokładnie nikt dotąd nie policzył.

Niestety nie było wtedy jak i dziś wielkiego rozmiaru polityka w tym rejonie, a NATO zaczęło potem pchać się na Wschód.

Oparła się temu Białoruś Łukaszenki, ale nastąpiło „zawirowanie” na Ukrainie. Rosja bojąc się o swe interesy zajęła Krym i Wschodnią Ukrainę. To wszystko kosztowało dotąd miliardy, życie co najmniej kilkunastu tysięcy Ukraińców i pewnie podobną ilość Rosjan.Zapomniany grzech Bolka

Od lat trwa walka byłego prezydenta z prawdą, ale jakoś nikt z jego przeciwników nie przypomniał, że jesienią 1984 roku była okazja zrobienia sesji Komisji Krajowej na Jasnej Górze podczas pielgrzymki ludzi pracy. Lech to uniemożliwił, by rządzić samemu z niekoniecznie doskonałym skutkiem.

 

Poprawa gospodarki

Na polskich uczelniach obywatele Ukrainy stanowią 55% studentów. Dużo dalej stanowią studenci z Białorusi jest ich tylko 8%. Wielu Ukraińców, jak było w szkole, gdzie był mój syn, po prostu markuje studia, by móc pracować.

 

Władza

Oznacza, że masz prawo i możesz powiedzieć NIE.

 

Jak pobić wroga ?

Najlepiej skutecznie ośmieszyć

 

Jak zwiedzać Warszawę ?

Zacząć od Pałacu Kultury, a tam z 30 piętra oglądać i wybierać co najpierw zobaczyć. Po zwiedzeniu Starego Miasta wziąć dorożkę i pojechać do Łazienek traktem królewskim.

 

Żydofila

Nowa epidemia panująca w Polsce. Doszczętnie opanowała ”elitć” kraju i co gorsza nie ma na nią jeszcze lekarstwa.

Dla przykładu dotąd nigdy nie było tak by w czasie pokoju sierżant obcego państwa uchodził w innym państwie za bardzo ważną osobę.

 

Kak Zagłoba

Prezydent elekt Ukrainy dowcipnie ripostował Putinowi, proponując obywatelom Rosji ukraińskie obywatelstwo.

Naprawdę zaczyna mi się podobać. Ciekawe czy jeszcze zaprosi prezydenta Rosji na zbieranie ogórków czy wycieczkę do Czarnobyla?

11 maja w Warszawie będzie  ogólnopolska manifestacja #STOP447przeciw roszczeniom diaspory żydowskiej wobec Polski.

 

Nauka poszła w las

Cóż 80 lat temu też mieliśmy sojuszników i co.. g. Czy teraz okażą się lepsi ?

 

Coś się święci

Szef ochrony Łukaszenki poszedł siedzieć ponoć ta łapówki, a mnie się zdaje, że chciał sprzedać wodza.

Ciekawi mnie czy jego następca odmówi worka szmalu do Putina? Czy widząc co się święci Aleksander Mniejszy nie wsiądzie wieczorną porą w swego Boeinga i ruszy w siną dal?

Aleksander Pruszynski

Aleksander Pruszyński