Nieco ponad tydzień temu Apple ostatecznie zatwierdziło aplikację LifeSiteNews, aby publikować wiadomości portalu na swojej popularnej platformie Apple News.

W środę bez ostrzeżenia , Apple News nagle zmienił zdanie,  usuwając kanał pro-life i całą jego zawartość.

Apple stwierdza, że kanał LifeSite „ okazuje nietolerancję wobec określonej grupy”.

E-mail od Apple’a do LifeSite News nie zawierał żadnych szczegółów dotyczących treści, które uznał za obraźliwe, ani wobec której „konkretnie grupy” treści LifeSite rzekomo okazały nietolerancję.

„Jest rzeczą oczywistą, że LifeSite nigdy nie promowałby nietolerancji lub nienawiści wobec jakiejkolwiek grupy” – oświadczył tymczasem John-Henry Westen, redaktor naczelny LifeSite News.

„Niestety, w naszym klimacie  politycznym, nawet spokojne wyrażanie  poglądów chrześcijańskich i konserwatywnych jest obecnie często odrzucane jako  nienawiść i nietolerancja ”. Mamy coraz więcej dowodów na lewicową cenzurę ”

„Wzywamy naszych czytelników i każdego zainteresowanego obywatela, aby powiedział Apple, że tego rodzaju cenzura jest nie do przyjęcia” – powiedział Westen. „Jeśli ktoś„ okazuje tu nietolerancję ”, to Apple wobec milionów  ludzi, którzy polegają na LifeSite w dostępie do wiadomości i którzy wspierają nasze wartości pro-life i prorodzinne”.
Petycję można podpisać TUTAJ.