RCMP bada okoliczności rasistowskiego incydentu na parkingu w Richmond Hill, B.C., który został nagrany telefonem. Film krążył najpierw na WeChat, a potem trafił na fejsbuka.

Zdarzenie miało miejsca przy FreshCo w Richlea Square Shopping Centre. Na filmie widać dwa samochody, których zderzaki się dotykają. Jeden z samochodów wystaje poza linię wyznaczającą miejsce parkingowe. Kobieta rasy kaukaskiej, która nie może wjechać do końca w swoje miejsce parkingowe, złości się na osobę filmującą zdarzenie. „Nie chcemy cię tu, bo nie umiesz jeździć. Jeśli nie wiesz, jak się jeździ, wracaj do Chin”, wykrzykuje. Potem przeklina, rzuca kilka rasistowskich wyzwisk pod adresem autorki filmu, wsiada do swojego samochodu i odjeżdża.

Źle zaparkowany samochód należał do Amy Xu. Jej mąż, Fang Xu, opowiada, że jego żona wróciła z zakupami do samochodu i zauważyła, że inny kierowca wjechał w jej zderzak. Amy była z 3-letnią córką. Poczekała na kierowcę drugiego samochodu, żeby sprawdzić, czy są jakieś uszkodzenia. Gdy przyszła kobieta z drugiego auta, Amy poprosiła ją, by trochę odjechała do tyłu. Kobieta zapytała Amy, czy jest świeżym kierowcą. Amy zaprzeczyła. Gdy tamta zapytała Amy, skąd jest, żona Xu stwierdziła, że to nie ma żadnego znaczenia. Wtedy kobieta obrzuciła ją wyzwiskami.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Małżonkowie złożyli skargę w RCMP w Richmond. Policja prosi o pomoc w zidentyfikowaniu kobiety.