Władze federalne nałożyły karę na nielegalnego pilota drona za latanie   nad centrum Toronto, podczas świętowania historycznego zwycięstwa mistrzów NBA Raptors – i ponownie podczas parady zwycięstwa cztery dni później.

Ministerstwo Komunikacji twierdzi, że  na tę osobę nałożyło grzywnę w wysokości 2750 dol. Jej dane ustalono po dochodzeniu w sprawie wspomnianych incydentów w połowie czerwca. Do wiadomości publicznej nie podano nazwiska ukaranego.

Pilot drona złamał wiele zasad, m.in. latając w odległości 30 metrów od innej osoby i przez kontrolowaną przestrzeń powietrzną wśród  drapaczy chmur w Toronto – które znajdują się w odległości kilku km od lotniska na wyspie. Naruszający prawo nie miał certyfikatu pilota drona i latał zdalnie sterowanym urządzeniem, które nie zostało zarejestrowane.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Minister transportu Marc Garneau podkreślił, że  piloci dronów „ nie mogą  narażać ludzi ani samolotów na niebezpieczeństwo ”.

Obchody po historycznej wygranej Raptorów przeciwko Golden State Warriors 13 czerwca trwały do ​​późnych godzin nocnych.

W dniu świętowania zwycięstwa 17 czerwca około dwóch milionów ludzi wzięło udział w imprezie w centrum miasta.

 

View this post on Instagram

 

Drone views of the #6ix. • (?: @guutoby)

A post shared by TSN (@tsn_official) on