Jedna osoba zmarła w pożarze wieżowca w North York. Zastępca szefa straży pożarnej Tony Bavota przekazał, że ciało ofiary zostało znalezione w sobotę, po tym jak około 1 w nocy ekipy straży mogły znów wejść do budynku. Dokonano wtedy ponownej inspekcji budynku. Ciało znajdowało się na jednym z balkonów.

Podczas konferencji prasowej któryś z dziennikarzy zapytał, czy sąsiedzi z dołu nie mogli słyszeć wołania o pomoc. Bavota odpowiedział, że nic mu o tym nie wiadomo, ale gdyby tylko zaistniała jakakolwiek przesłanka o tym, że ktoś pozostał w budynku, strażacy zrobiliby wszystko, by to sprawdzić. Tymczasem w nocy nie zgłaszano niczyjego zaginięcia.

Pożar wybuchł na 7 piętrze apartamentowca przy 235 Gosford Boulevard, w okolicy Jane Street na południe od Steeles Avenue, około 5:30 po południu. Gasilo go 100 strażników, którzy przyjechali na miejsce 22 wozami. Z okien buchały płomienie. Ogień udało się opanować o 6:30. Niektórzy przerażeni lokatorzy wyszli na balkony i wołali o pomoc. Kilka osób trafiło do szpitala. Na miejsce wysłano kilka autobusów, które służyły ewakuowanym za schronienie. Lokatorów tymczasowo zabrano do Driftwood Community Centre.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here