OTTAWA – Konserwatyści wezwali ministra finansów Billa Morneaua do dostarczenia „pilnej” jesiennej aktualizacji gospodarczej, w tym planu przywrócenia równowagi fiskalnej.

Konserwatywny poseł Pierre Poilievre, krytyk finansowy, twierdzi, że chce, aby rząd przedstawił aktualizację fiskalną jeszcze przed Świętami, domaga się obniżki podatków dla przedsiębiorców, ograniczenia biurokracji regulacyjnej i przedstawienia planu wyeliminowania deficytu przez następne kilka lat.

Poilievre zauważa, że ​​kraj stracił w ubiegłym miesiącu około 71 000 miejsc pracy, co było największym miesięcznym spadkiem od czasu kryzysu finansowego sprzed dekady, gdy tymczasem stopa bezrobocia w USA jest najniższa od pół wieku.

Poilievre twierdzi, że od październikowych wyborów liberałowie mieli dużo czasu  na przygotowanie aktualizacji fiskalnej.

„Chociaż bacznie śledzimy wszelkie potencjalne zagrożenia dla naszej gospodarki, Kanada ma stabilny i odporny sektor finansowy, który wspiera silną i rozwijającą się gospodarkę także w sektorze zasobów ”, powiedział w niedzielę Morneau.