Przyczyna Września

W Krakowie przed wojną żyła bogobojna pielęgniarka, której objawiał się Pan Jezus i Jego matka. Na przełomie 1938 i 1939 roku powiedział jej by przez swego spowiednika Paulina przekazała kard. Hlondowi wiadomość, że jeśli władze państwowe i kościelne Polski uznają Pana Jezusa za Króla Polski to Polskę ominie nadchodząca wojna. Kardynał Hlond tę wieść zlekceważył i wiemy jaki był tego wynik

Podwykonawcy

Rzeczą zasadniczą opracowań o Holocauście jest wspominanie tych co w jakimś stopniu pomagali Niemcom w realizowaniu ich planu „ostatecznego rozwiązania problemu żydowskiego”.

Równocześnie nie podkreśla się kto wymyślił ten plan, kto go kazał realizować i go nadzorował. To byli Niemcy, a nie jacyś Naziści będący wtedy u władzy w okupowanej Europy więc nie WOLNO o nich stale zapominać, a tylko oburzać się na podwykonawców.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Ilu Żydów jest winnych

Sprzedając mą książkę pt „Ile Żydzi Polakom zawdzięczają” jakaś pani zapytała mnie czy ktoś policzył ilu Polaków zginęło dzięki Żydom.

Oczywiście jest to trudne do oszacowania ale pozwolę sobie nadmienić, że aparat terroru w Polsce nadzorowała Komisja Bezpieczeństwa Biura Politycznego KC PZPR w której zasiadali Bierut, Minc i Berman, czy dwóch z trzech było Żydami.

Czyli 66% ofiar komunistycznego teroru było ofiarami Żydów.

Targi Książki

W Warszawie zakończyły się w niedziele 1 grudnia doroczne Targi Książki Historycznej. Poprzedziła je nagonka obrażonych dziewic, które domagały się nie tylko zakazania występowania tam red. Michalkiewicza, ale też Wydawnictwa Capitol, które wydaje Jego i Janusza Korwin-Mikke książki.

Sprawa jest mętna. Dama oskarżający księdza o swawole dostała w pierwszej instancji milion odszkodowania. Poczuła się urażona opisem tej imprezy przez red. Michalkiewicza i wzięła go do sądu. Występującego stale publicznie człowieka nie potrafił znaleźć sąd i wydał wyrok zaocznie, ale komornik bez kłopotu Go znalazł i zablokował Mu konto.

Czy słowa Staszka są naganne powinien w obecności oskarżonego stwierdzić sąd. Teraz chryja jest o to, że Staszek opublikował nazwisko damy, co go oskarża, a ta wnosząc oskarżenie musiała podać swe nazwisko więc sama się ujawniła.  Na Targach pokazał się na chwile pan Sumliński i dłużej dr Kurek. Książka „Powrót do Jedwabnego”, której nie czytałem a dostał ogromną reklamę od Żydów, ale ma dwie wady.

Pierwsza, że wydana w formacie A5 dużą czcionką kosztuje aż 45 zł. Gdyby wydano jak ja swe książki wydaje to byłaby łatwiejsza do czytania, tekst zajął by mniej papieru. Można byłoby ją z zyskiem opychać za 30 zł i to warto zrobić po wyczerpaniu tego wydaniu.

Dodam, że wydawnictwa amerykańskie najpierw wydają książkę elegancką, drogą a potem  tanią tzw. „ paperback”.

Przeoczyłem na tych targach książkę o zmianach nazwisk przez Żydów po wojnie, pt. Niewygodna PRAWDA O KOMUNIE w Polsce pióra pani Aldonej Zaorskiej, która dała wywiad Mediom Narodowym i jeśli tylko ją dostanę to zrecenzuję.

W dokładnie w tych samych dniach były targi „Dobrej Książki” we Wrocławiu, szkoda, że organizatorzy jakoś nie uzgodnili terminów, bo ani ja, ani autorzy, w dwóch miejscach nie mogli być.

Nagroda PEN-Clubu

Adam Wajrak, ubrany w marynarkę i T-shirt, działacz ekolog i dziennikarz związany z „Gazetą Wyborczą”, autor artykułów i książek o tematyce przyrodniczej odebrał w 2. XII Nagrodę PEN-Clubu im. Ksawerego, Erazma i Mieczysława Pruszyńskich ufundowaną przez mą siostrę Marię, przyznawaną za twórczość eseistyczną.

Przeciągle chwalono laureata a ja, jako starosta rodu, musiałem zabrać głos. Powiedziałem, że Ojciec nie zginął w wypadku samochodowym, a został zamordowany przez komunę w dobrze zorganizowanej kraksie, co ujawnił płk UB Światło Amerykanom w 1954 r. Przypomniałem też Prezesowi, że celem Klubu jest szeroka międzynarodowa współpraca w sferze kultury. Warto by Klub coś zrobił by przełamać  mur dzielący dziś kulturalnie Polskę od Rosji.

Aklimatyzacja Ukraińców

Każdy kiep wie, że jest ich pełno w Polsce i coraz więcej, ale kto myśli, by coś zrobić, by czuli się tu lepiej?

Kto pomyśli teraz, by np. jakiegoś Ukraińca czy Ukrainkę, z którą pracuje zaprosić na Wigilię.

Postaram się zadzwonić w tej sprawie do kilku zaprzyjaźnionych księży, daj Boże z jakimś skutkiem.


Patałachy

Niekoniecznie mam dobrą opinie o Polskiej Poczcie, ale wzmianka w internecie, że Ukraincy przesyłają do domu pieniądze głównie przez okazje i żydowski Western Union utwierdziła moją opinię o tej instytucji, która by mogła zarabiać krocie oferując przekazywanie pieniędzy z Polski na Ukrainę i Białoruś.

Demografia

Zasadniczo wszyscy chcą by było więcej dzieci i temu ma służyć 500+, ale to marnie działa. Dzieci będzie więcej kiedy poprawi się poziom życia, a tego nie bardzo widać.

NATO

Była wielka feta w Londynie z okazji 70-lecia powstania  tej organizacji. Oryginalnie była to organizacja obronna, ale zmieniła się po upadku ZSSR. Teraz jest już inna. Pytanie czy jest potrzebna?

Wydaje się, że najpierw Turcja zacznie się z niej wycofywać, a innym krajom nie może się podobać to, że Trump nawołuje do większych wydatków na zbrojenia.

Polska a nie Polin

Taki banner miał na samochodzie pan Krzysztof Adamek w styczniu 2019 podczas uroczystości oswobodzenia obozu w Oświęcimiu. To bardzo  się nie podobało się dyrektorowi Obozu, który spowodował, że został pociągnięty do odpowiedzialność pod pretekstem, że jego słowa to słowa nienawiści.

Po przepychankach w prokuraturze, zmarnowaniu sporo czasu i pieniędzy sąd w Oświęcimiu uznał, że tych słów nie można zakwalifikować jako słów nienawiści i oddalił pretensje pana Cywińskiego, dyrektora Obozu w Oświęcimiu choć powinien ponadto obciążyć go osobiście kosztami tej imprezy.

Istotne pytanie

W serwisie Polskiej Agencji Prasowej znalazłem wiadomość, że na Węgrzech sprzedają rocznie ponad milion choinek. To pewnie dużo ale czy to istotna dla rodaków informacja?

Jak się podaje taką informację to dla innej nie ma miejsca więc trzeba jakoś je przesiewać ale jak i kto to powinien robić?

Kto w MSZ

Sami swoi w tym dzieci i wnuki Bieruta. MSZ to tylko część polskich „dyplomatów” reszta to ludzie z polskimi paszportami dyplomatycznymi pracujący w kilkudziesięciu organizacjach międzynarodowych.

Dla przykładu ONZ, Agencja Energii Jądrowej itd. Nieźle się im dzieje za pieniądze polskiego podatnika.

Z Mińska

W sobotę miało być podpisane porozumienia o wejścia Białorusi w skład Federacji Rosyjskiej ale. po rozmowach Łukaszenki z Putinem w Soczi mają być jeszcze dalsze rozmowy 20 w Petersburgu.

Tymczasem w sobotę i niedzielę 9 grudnia były w stolicy Białorusi demonstracje przeciw połączeniu obu krajów. Było z tysiąc głównie młodych ze sztandarami biało-czerwono białymi jakie były oficjalnymi flagami Białorusi między 1992 a 1996.

Demonstranci przeszli do głównego prospektu pod ambasadę Rosji ale nie doszło do większych przepychanek z policją bo zapewne Łukaszence jest na rękę, by obywatele, jak i on byli przeciw połączeniu.

Aleksander Pruszyński