Zmarła Diane Ford, matka burmistrza i premiera

W wieku 85 lat w niedzielę zmarła Diane Ford, matka premiera Ontario Douga Forda i zmarłego burmistrza Toronto Roba Fora. Pani Ford odeszła w domu w Etobicoke, w otoczeniu rodziny. Zdiagnozowano u niej raka. Rzecznik prasowy premiera podziękował w imieniu rodziny za przekazywane wyrazy współczucia i wsparcie w ostatnich tygodniach.

Diane Ford przez wiele lat angażowała się społecznie. Jej zmarły mąż Dour Sr. był posłem prowincyjnym w latach 90. Diane publicznie broniła swojego syna Roba, gdy ten walczył z uzależnieniami i był atakowany przez media. Powiedziała, że nie akceptuje jego zachowania, ale i tak uważa, że został potraktowany niesprawiedliwie. Stwierdziła też, że jej syn Rob nie ma problemu z narkotykami, tylko z wagą.

Rok później Diane i inni członkowie rodziny Fordów przekazali kilkadziesiąt tysięcy dolarów na rzecz Humber River Hospital, w którym później leczył się Rob Ford.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

W 2018 roku Doug Ford z kolei rozpoczął kampanię wyborczą z domu swojej matki. Przy tym samym domu przez lata odbyła się tradycyjny Ford Fest.

Po śmierci Diane Ford kondolencje rodzinie składało wielu polityków, wśród nich liderka opozycji Andrea Horwath, była premier Kathleen Wynne i burmistrz Toronto John Tory.